Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

II Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

dodano: 2009.03.21W dniach 13 - 15 marca 2009 r. odbyły się II Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne  "O Św. Józefie" organizowane przez Klasztor Karmelitów Bosych  w Krakowie. Honorowy patronat nad warszatami objął m. in. senator Zbigniew Cichoń.
Głównym celem organizatorów jest kultywowanie, szczególnie wśród młodzieży, wieloletniej tradycji śpiewu chorałowego Kościoła Rzymsko-Katolickiego w tym chorału karmelitańskiego. W trakcie trwania warsztatów prowadzący starają się ukazać piękno muzyki liturgicznej i aktualność przesłania świętych karmelitańskich. Zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce organizatorzy podkreślają wartość rodziny, ojcostwa i macierzyństwa i ukazują te wartości w powiązaniu z kultem Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.

Warsztaty wpisują się w obchody 100-lecia powrotu Zakonu Karmelitów Bosych do Krakowa po okresie kasat w czasie zaborów. Wspominając przybycie pierwszej grupy karmelitów bosych do będącego w budowie klasztoru przy ulicy Rakowickiej w dniu 6 grudnia 1909 roku.

Program warszatów:

Prowadzenie:
Magdalena Makarewicz-Sternicka
Maciej Sternicki

Patronat honorowy:
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Prof. dr hab. Roman Niestrój
Prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych
o. Albert St. Wach OCD
Senator Rzeczypospolitej Polskiej
mec. Zbigniew Cichoń
Dyrektor Centrum Kultury Duchowej
Communio Crucis im. św. Edyty Stein
- O. Marian Zawada OCD

Zaproszeni goście:
Jan Budziaszek
Jacek Pulikowski
Marek Pasieczny
O. Marian Zawada OCD

Informacje o warsztatach muzycznych są na stronie www.karmel.pl


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl