Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Otwarcie nowego biura poselsko – senatorskiego w Nowej Hucie

dodano: 2009.03.30


Wyświetl większą mapę

W sobotę 28 marca 2009 r. senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystym otwarciu nowego biura poselsko – senatorskiego PiS w Nowej Hucie.
Biuro to usytuowane jest w lokalu mieszczącym się na Osiedlu Młodości 8. Bedzie ono sprzyjać kontaktom pomiędzy parlamentarzystami a wyborcami, gdyż do tej pory mieszkańcy Nowej Huty dla skontaktowania się ze swoimi posłami czy senatorem PiS musieli udawać się do Śródmieścia.

"Brakowało właśnie takiego punktu, do którego ludzie ze swoimi problemami, kłopotami mogliby przyjść”- mówił w wywiadzie dla telewizyjnej Kroniki Zbigniew Wassermann. Senator Zbigniew Cichoń powiedział w swoim wystąpieniu, że Nowa Huta zajmuje szczególne miejsce w jego sercu, ponieważ była pomyślana jako miasto bez Boga, a stała się dzielnicą, która wniosła powiew wolności i strajki robotnicze w maju 1988 roku, które doprowadziły do upadku systemu totalitarnego. Podkreślił, iż pamięta bohaterstwo i zdecydowanie tych robotników, których w tym czasie bronił w kolegium do spraw wykroczeń. Przypomniał również, iż ci, których zasługą było obalenie systemu totalitarnego, powinni być teraz, w wolnej Polsce, docenieni a nie opuszczeni, jak to się często zdarza, zwłaszcza iż problemy Nowej Huty wymagają pochylenia się nad nimi.

Poseł Zbigniew Wassermann i senator Zbigniew Cichoń dokonali przecięcia wstęgi podczas otwarcia biura. Poświęcenia lokalu dokonał ojciec Cyprian Świerczyński - Proboszcz w Opactwie Cystersów w Mogile. W biurze na Osiedlu Młodości 8 z porad prawnych i nie tylko będzie mógł skorzystać każdy mieszkaniec Nowej Huty. Dyżury pełnić będą parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości – senator Zbigniew Cichoń oraz posłowie – Zbigniew Wassermann, Jacek Osuch i Stanisław Terlecki, a także radni z ramienia PiS. Nowo otwarte biuro jest kolejną już siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl