Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Strażacy u swego patrona w 825 rocznicę fundacji Bazyliki Św. Floriana w Krakowie

dodano: 2009.05.05Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w obchodach wojewódzkich „Dnia Strażaka 2009”, które miały miejsce 4 maja 2009 r. w Krakowie. W tym roku obchody te były połączone z uroczystościami jubileuszowymi Bazyliki św. Floriana, gdyż dzień ten zbiegł się z 825 rocznicą sprowadzenia do parafii relikwii Św. Floriana oraz 10 rocznicą podniesienia kościoła do godności Bazyliki Mniejszej.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15:00 na Placu Matejki uroczystym apelem połączonym z wręczeniem odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Apel uświetniły swoją obecnością Kompania Honorowa Policji oraz Orkiestra Reprezentacyjna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Po apelu, przy ołtarzu polowym przed Bazyliką św. Floriana uroczystą Mszę Św. celebrował ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Następnie uczestnicy udali się z uroczystą procesją z relikwiami Św. Floriana wokół Placu Matejki. Relikwiarz z głową Św. Floriana sprowadzono specjalnie na tę okazję z Katedry na Wawelu. Uroczystości zakończyły się tradycyjnym poczęstunkiem strażackim przy Bazylice Św. Floriana. W uroczystościach obok senatora Zbigniewa Cichonia uczestniczył senator Tadeusz Skorupa (w tradycyjnym góralskim stroju), a także Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski, Komendant Główny PSP nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP prof. Marek Trombski, przedstawiciele władz samorządowych, a także Szefowie i przedstawiciele Policji, Straży Granicznej i Wojska Polskiego oraz funkcjonariusze PSP i druhowie OSP.

Św. Florian był rzymskim żołnierzem, który w 304 r. n. e. zginął męczeńską śmiercią w nurtach rzeki Enns (obecna Austria) za odważną obronę innych legionistów – chrześcijan. Jego relikwie sprowadzono do Krakowa w 1184 r. na prośbę księcia Kazimierza Sprawiedliwego. Od tego momentu Św. Florian wrósł na stałe w duchowość Krakowa. Od jego imienia wzięła swą nazwę główna ulica Starego Miasta, a także jedna z bram miejskich. Bazylice Św. Floriana w Krakowie ufundowana została przez biskupa krakowskiego Gedkę. Wg legendy znajduje się ona w miejscu, gdzie zatrzymały się konie wiozące relikwie Św. Floriana i tak długo nie chciały ruszyć z miejsca, dopóki nie zdecydowano o budowie świątyni. Wspomnienie o Św. Florianie obchodzimy 4 maja. Jest on patronem zawodów związanych z ogniem, m.in. strażaków, a także Krakowa.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl