Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

XII Dni Duchowości

dodano: 2009.05.10W dniach 7-8 maja w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie odbyły się XII Dni Duchowości. Tematem spotkań były Nadzwyczajne zjawiska a świętość.  Podczas dwudniowych wykładów teolodzy z PAT i KUL przybliżyli współczesnemu odbiorcy mało znaną w Polsce postać mistyczki karmelitańskiej, zakonnicy klauzurowej, błogosławionej Mariam Baouardy, która zmarła 26 sierpnia 1878 roku. Papież Jan Paweł II beatyfikował ją w roku 1983. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w drugim dniu wykładów w Karmelitańskim Instytucie Duchowości.
Poniżej program Sympozjum:

Dzień I: czwartek, 7 maja 2009 r.

Godz. 17.00-18.40
Powitanie: o. prof. dr hab. Jerzy Wiesław Gogola OCD, dyrektor KID i kierownik KHD PAT
Słowo wstępne: o. dr A. Ruszała OCD, radny Krakowskiej Prowincji OCD
Historyczne uwarunkowania życia duchowego bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego o. dr Arkadiusz Smagacz OCD (KUL)
Specyfika duchowości Marii od JezusaUkrzyżowanego o. prof. dr hab. J. W. Gogola OCD (PAT, KID)

Przerwa

Godz. 19.00-20.15
Rola Słowa Bożego w życiu duchowym Marii od Jezusa Ukrzyżowanego o. prof. dr hab. Dominik Wider OCD
Maryja na duchowej drodze Marii od Jezusa Ukrzyżowanego o. dr Szczepan T. Praśkiewicz OCD (KID)

Dzień II: piątek, 8 maja 2009 r.

Godz. 17.00-18.40
Duch Święty w duchowości bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego o. dr Marian Zawada OCD (KID)
Duchowość kobiety na przykładzie bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego ks. dr Wojciech Zyzak (PAT)
Kierownictwo duchowe wobec nadzwyczajnych fenomenów mistycznych ks. dr hab. Wojciech Misztal, prof. PAT

Przerwa

19.00-20.15
Nadzwyczajne zjawiska mistyczne a świętość ks. dr hab. Jan Machniak, prof. PAT
Problem opętania w życiu chrześcijańskim o. dr Andrzej Ruszała OCD (KID)
Słowo na zakończenie o. prof. dr hab. Jerzy W. Gogola OCD dyrektor KID

Mariam Baouardy urodziła się 5 sierpnia 1846 roku w Abellin w Galilei, w katolickiej rodzinie obrządku greckomelchickiego. W roku 1867 wstąpiła do Karmelu w Pau we Francji. Śluby zakonne złożyła w Mangalore w Indiach, dokąd przybyła w 1870 roku jako współfundatorka tamtejszego klasztoru. W 1872 roku wróciła do Francji. Trzy lata później udała się do Ziemi Świętej. Założyła dwa klasztory: jeden w Betlejem, a drugi w Nazarecie. Miała szczególne nabożeństwo do Ducha Świętego i była ubogacona nadprzyrodzonymi darami, odznaczając się przy tym cnotą głębokiej pokory. Pałała gorącą miłością do Kościoła i papieża. Zmarła w Betlejem 26 sierpnia 1878 roku. Papież Jan Paweł II beatyfikował ją w roku 1983 ( ze strony www.karmel.pl)

powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl