Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Summer Music Festival – Wieliczka 2009

dodano: 2009.07.13Już po raz trzeci Wieliczka gościła muzyków w ramach letniego festiwalu Summer Music Festival. Na wybranych wydarzeń festiwalowych nie mogło zabraknąć senatora Zbigniewa Cichonia, mieszkańca tego miasta.
Organizatorzy przekonują, że celem festiwalu jest „prezentacja muzyki w jej najszlachetniejszych formach, z dużym zróżnicowaniem gatunków i stylów, tak aby mógł spełnić oczekiwania zarówno melomanów, jak i publiczności mającej sporadyczny kontakt z muzyką klasyczną”. Między 4 a 12 lipca wśród licznych atrakcji odbyły się między innymi: „Koncert Trzech Tenorów” w wykonaniu Pawła Skałuby, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego wraz z Orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz koncert popularnej Grupy MoCarta.

Wydarzenia festiwalowe miały miejsce m. in. w Kopalnia Soli, w siedzibie Muzeum Żup Krakowskich oraz w hotelu Turówka, mieszczącym się w XIX- budynku przeznaczonym na warzelnię soli.


Senator Zbigniew Cichoń (wraz z małżonką Bogusławą Cichoń) gościł na wybranych wydarzeniach w ramach Summer Music Festival – Wieliczka 2009

Organizatorami Festiwalu są Polskie Towarzystwo Straussowskie oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Wydarzenie patronatem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Burmistrz Miasta Wieliczka. Partnerami projektu są Starostwo Powiatowe Wieliczka oraz Kopalnia Soli w Wieliczce.

Poniżej prezentujemy fotografie z uroczystości.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl