Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich

dodano: 2009.10.01

20 września 2009 r. senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wzięli udział w Święcie 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce.
W niedzielę 20 września od godziny 10.00 w Wojciechowicach odbywały się uroczystości związane ze Świętem 5. Pułku Ułanów Zasławskich.  O 10.30 została odprawiona Msza święta w kościele p w. św. Wojciecha a od godziny 11.30 uroczystości przy pomniku Ułanów Zasławskich w 89 rocznicę Bitwy pod Zasławiem. Wspominano przy tej okazji o 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Ułani i ich rodziny obchodzili swoje pułkowe święto (23 września w rocznicę bitwy pod Zasławiem w 1920 r.).

5 Pułk Ułanów Zasławskich odtworzony został z dawnego 5 Pułku Ułanów II Polskiego Korpusu w Rosji (sławnego ze zwycięskiej bitwy pod Kaniowem 11 maja 1918 r.) w połowie listopada 1918 r. w Mińsku Mazowieckim, do 1939 roku stacjonował w Ostrołęce. (przedmieście: Wojciechowice).

Do 4 września 1939 r. 5 Pułk Ułanów Zasławskich osłaniał granicę z Prusami Wschodnimi w rejonie Myszyńca wziął udział w wypadzie na terytorium wroga pod miejscowością Klarheim (Długi Kąt, 4 IX). Wycofał się za Narew, walczył w rejonie Ostrowi Mazowieckiej i Zambrowa, 20 września przebił się do Białowieży, wszedł w skład SGO „Polesie” gen. Kleeberga. 5 Pułk Ułanów Zasławskich odznaczył się szczególnie pod Serokomlą. Po swojej kapitulacji w październiku 1939r. został odtworzony w ramach Armii Krajowej, w obwodzie Ostrołęka. Święto pułku wypada 23 września, w rocznicę bitwy pod Zasławiem.

W programie uroczystości przewidziano wystąpienia przedstawicieli miejscowych władz – m. in. prezydenta Ostrołęki wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Grzegorza Płochy. Referat poświęcony historii Pułku odczytał dr Jerzy Kijowski. Podczas uroczystości zabrał głos także senator Zbigniew Cichoń mówiąc o niezwykłej historii pułku, który wciąż się odradzał i o jego brawurowym zwycięstwie pod Zasławiem. Senator Krzysztof Majkowski i Zbigniew Cichoń złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pamięć ułanów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Przy pomniku odbył się apel pamięci. W dalszej części zaplanowano m.in. spotkanie „Czterech pokoleń Polaków”, koncert orkiestry wojskowej, spotkanie weteranów, wystawę militariów oraz przejażdżki konne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez 14. Harcerską Drużynę Jeździecką „Spirydion”. Święto V Pułku poprzedzały imprezy towarzyszące: IX Młodzieżowy Rajd Rowerowy „Miejscami Pamięci V Pułku Ułanów” i X Biegi Sztafetowe „Miejscami Pamięci V Pułku Ułanów”. Młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostrołęce Wojciechowicach przygotowała piękny program poetycki poświęcony historii Pułku. Poseł na Sejm RP - Arkadiusz Czartoryski podpisywał swoja książkę dotyczącą historii V Pułku Ułanów Zasławskich.

Następnie wszyscy zebrani zaproszeni zostali na tradycyjna wojskową grochówkę.

Materiał filmowy:

Przedstawiamy fotografie z uroczystości:


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl