Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Obchody Jubileuszu 100-lecia Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie

dodano: 2009.12.08

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wzięli udział w uroczystościach towarzyszących Jubileuszowi 100-lecia klasztoru Ojców Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18. Przez trzy dni od 5 do 7 grudnia 2009 r. w ramach Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odbywały się uroczyste Msze św. podczas których kazania głosił o. dr Samuel Karwacki z Klasztoru Ojców Paulinów na Skałce.


Obchodom 100-lecia towarzyszyły wydarzenia artystyczne. W sobotę 5 grudnia miała miejsce prezentacja filmu w reż. Bogusławy Stanowskiej-Cichoń przy współpracy realizacyjnej Katarzyny Kotuli pt. „Boży ogród pośród miasta"

6 grudnia, w niedzielę, odbył się koncert w wykonaniu uczestników Karmelitańskich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych Ze Świętymi Karmelu pod przewodnictwem p. Macieja Sternickiego. Podczas Warsztatów senator Zbigniew Cichoń został poproszony o wygłoszenie wykładu na temat obecnej sytuacji dotyczącej problemów związanych z projektami prawnymi na temat in vitro. Senator odniósł sie także do jego ostatniego wystąpienia w kwestii praw człowieka na forum Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

7 grudnia w poniedziałek miało miejsce Sympozjum naukowe w Karmelitańskim Instytucie Duchowości dotyczące historii tego kościoła. Natomiast wieczorem odbył się Koncert Maryjny w wykonaniu Chóru Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją prof. Stanisława Krawczyńskiego. Melomani mieli okazję wysłuchać w znakomitym wykonaniu zespołu przepięknego, melodyjnego utworu Johna Ruttera.

Uroczystości wieńczyła Msza św. w Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Zaproszeni goście uczestniczyli także w uroczystej kolacji w refektarzu Ojców Karmelitów. Uroczystości te zbiegły się z 25-leciem powołania karmelitańskiego Dyrektora Centrum Kultury Duchowej "Communio Crucis" O. Mariana Zawady, co stało się okazją do złożenia życzeń Ojcu ze strony ks. kardynała Stanisława Dziwisza, współbraci i środowiska Centrum.


Patrz też:
  • Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne Ze Świętymi Karmelu - zobacz

Poniżej przedstawiamy fotografie z uroczystości.

powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl