Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Jarosław Kaczyński w Krakowie - relacja i zdjęcia

dodano: 2008.01.28

28 stycznia (poniedziałek) 2008 r. Kraków odwiedził Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński spotkał się w Krakowie z samorządowcami i parlamentarzystami PiS oraz z przedstawicielami środowiska akademickiego. Odwiedził ośrodek krakowskiej TVP, wziął udział w konferencji prasowej oraz w posiedzeniu Zarządu Okręgowego PiS  (poszerzonym o parlamentarzystów PiS, Radnych Rady Miasta Krakowa i Radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego).

Spotkanie Prezesa PiS ze środowiskiem akademickim miało miejsce w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Wieczorem Jarosław Kaczyński uczestniczył zaś w spotkaniu w Skawinie (powiat Krakowski) z Radnymi PiS Rady Powiatu Krakowskiego, Rad Gmin Powiatu Krakowskiego, członkami i sympatykami PiS z Powiatu Krakowskiego.

Relacja z wizyty

Według prezesa PiS, Kraków jest miastem, które ma szansę być perłą w skali europejskiej i jedną ze stolic kulturalnych Europy, ale szansy tej nie wykorzystuje, bo poza rutynową działalnością związaną z turystyką nie ma „czegoś, co by ożywiało miasto”, stanowiło o jego specyfice.

Według szefa PiS, w Polsce toczy się teraz „totalna wojna polityczna” polegająca - jak mówił - na „niszczeniu samorządów, gdzie PiS jest przy władzy”, nieustannych atakach na prezydenta i nieprzestrzeganiu prawa, odrzucaniu obyczajów demokracji, a w wielu wypadkach na jawnym łamaniu prawa. Jarosław Kaczyński mówił, że mamy do czynienia z upartyjnieniem i „ze swego rodzaju prywatyzacją życia publicznego”.

Jarosław Kaczyński mówił, że jego przyjazd do Krakowa to zwykła wizyta w okręgu wyborczym. Zapowiedział, że do jesieni odwiedzi wszystkie okręgi oraz wszystkie obecne i byłe miasta wojewódzkie. Jak wyjaśnił, jest to niezbędne ze względu na „konieczność poznania partii, jej konsolidacji” oraz po to, by móc porozmawiać z ludźmi żyjącymi poza Warszawą.

Poseł PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS złoży projekt uchwały dotyczący ogłoszenia roku 2008 „Rokiem Niepodległości” w związku z 90. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Upamiętnieniu tego mają służyć różne wydarzenia, m.in. obchody w Przemyślu 100. rocznicy Związku Walki Czynnej, który powstał w czerwcu 1908 r. we Lwowie.


Poniżej prezentujemy zdjęcia


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl