Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Tragiczna wiadomość o katastrofie

dodano: 2010.04.10

.

9 kwietnia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wyjechał z delegacją parlamentarzystów PiS-u warszawskim pociągiem wiozącym Rodziny Katyńskie i harcerzy na obchody uroczystości 70. Rocznicy mordu Katyńskiego dokonanego przez NKWD.

W godzinach rannych 10 kwietnia na Cmentarzu Katyńskim do uczestników tej pielgrzymki (ok. 500 osób) dotarła tragiczna wiadomość o katastrofie lotniczej rządowego samolotu. Napełniła ona wszystkich obecnych bólem po stracie:

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z Małżonką Marią Kaczyńską.

ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie - Ryszarda Kaczorowskiego,
Wicemarszałka Senatu - Krystyny Bochenek,
Wicemarszałków Sejmu - Krzysztofa Putry i Jerzego Szmajdzińskiego,

Senatorów - Janiny Fetlińskiej oraz Stanisława Zająca,

Posłów - Grażyny Gęsickiej, Przemysława Gosiewskiego, Leszka Deptuły, Grzegorza Dolniaka, Izabeli Jarugi-Nowackiej, Sebastiana Karpiniuka, Aleksandry Natalli-Świat, Macieja Płażyńskiego, Arkadiusza Rybickiego, Jolanty Szymanek-Deresz, Zbigniewa Wassermanna, Wiesława Wody, Edwarda Wojtasa,

oraz wiele znakomitości Państwa Polskiego.

Po mszy żałobnej w intencji ofiar delegacja udała się w drogę powrotną. Po przybyciu do Warszawy, Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w przywitaniu trumny z ciałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na warszawskim lotnisku Okęcie.

Stajemy z pokorą wobec tej tragedii. Las Katyński po raz kolejny w przedziwny sposób stał się miejscem naszego dramatu narodowego. Wszystkich nas jednoczy doświadczenie tej tragedii i głęboki smutek.Łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych przyjaciół.powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl