Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Pogrzeb Zbigniewa Wassermanna

dodano: 2010.04.21

20 kwietnia 2010 r odbyły się uroczystośći pogrzebowe naszego Przyjaciela, tragicznie zmarłego posła Zbigniewa Wassermanna, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczęły się od odczytania decyzji o przyznaniu Mu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Mszy św. w Bazylice Mariackiej, która poprzedziła pogrzeb, przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. W świątyni zgromadziły się tysiące ludzi. Dla tych, którzy nie zmieścili się w środku, ustawiono ekran na zewnątrz. Trumna z ciałem Zmarłego została wystawiona na katafalku przed ołtarzem głównym Wita Stwosza.- Stajemy przed trumną posła i adwokata, męża i ojca rodziny, który od lat swoje siły i zdolności oddał dla ojczyzny, dla dobra wspólnego - powiedział metropolita krakowski.

Posła żegnała rodzina i przyjaciele. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski oraz parlamentarzyści. Udział wzięli m.in Beata Kempa, Andrzej Adamczyk, Andrzej Dera, Marek Kuchciński, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz, Paweł Kowal, Zbigniew Ziobro, Zbigniew Cichoń, Jerzy Fedorowicz, Jarosław Gowin, Ireneusz Raś, Stanisław Bisztyga.

W uroczystości uczestniczyli wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska, sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniew Wrona, Ewa i Włodzimierz Olewnikowie oraz dyrektor Radia Maryja ks. Tadeusz Rydzyk.

Jarosław Kaczyński w liście, który odczytał w kościele Marek Kuchciński, podkreślił, że Zbigniew Wassermann zawsze szukał prawdy, czynił to stanowczo i konsekwentnie. - Nigdy nie ustępował, nigdy się nie cofał. Dla niego zawołanie "Bóg, Honor, Ojczyzna" nie było pustym hasłem. Jego konsekwencja, a zarazem wiedza, budziły autorytet i jednocześnie brutalne ataki. Przyjmował je z wielkim spokojem i łagodnością - zaznaczył w liście prezes PIS.Przyjaciel zmarłego senator Zbigniew Cichoń mówił, że Zbigniew Wassermann był przede wszystkim wspaniałym, dobrym człowiekiem. - Twoje życie było przepełnione służeniem prawdzie. Na każdym posterunku, na jakim cię stawiała ojczyzna służyłeś tej prawdzie - powiedział senator Cichoń. Dodał, że  Zbigniew Wassermann został zapamiętany jako wspaniały minister i fantastyczny szef, którego pracownicy kochali i widzieli w nim przyjaciela.

Senator Cichoń podkreślił, że Zbigniew Wassermann służył Polsce do końca, także odbywając lot do Katynia. - Ta twoja ofiara, jak i ofiara prezydenta, wszystkich uczestników tego lotu spowodowała, że nazwa Katyń została zapisana w umysłach, w sercach nie tylko polityków, ale milionów ludzi na całym świecie i już nigdy nie będzie mogła być wymazana - powiedział senator. - To jest to, co zostało również po tobie Zbyszku w spadku: służba prawdzie, oddawanie czci najbardziej godnym synom ojczyzny. Ty jesteś również jednym z nich - podkreślił. Senator Zbigniew Cichoń zapewnił, że rodzina posła zostanie otoczona pomocą.

Po południu Zbigniew Wassermann został pochowany na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach, niedaleko domu, w którym mieszkał.powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl