Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wydarzenia żałobne 13 - 19 kwietnia 2010 r.

dodano: 2010.04.26

13 kwietnia

O godz. 14:00 w Sejmie RP odbyło się żałobne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w którym uczestniczył Senator Zbigniew Cichoń. Zwołane zostało dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku. Na miejscach parlamentarzystów, którzy zginęli w tragicznym locie, położono wiązanki kwiatów. Posiedzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu, następnie zostały odczytane nazwiska wszystkich parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie.

O godz. 16:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji zmarłych parlamentarzystów sprawowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył JE ks. kard. Józef Glemp. Do archikatedry przybyli bliscy ofiar tragedii, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską, parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, dowódcy wojskowi i funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Po Mszy św. parlamentarzyści oddali ostatni hołd Panu Przezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i Pani Marii Kaczyńskiej w Pałacu Prezydenckim

14 kwietnia

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w nadzwyczajnej, żałobnej sesji Rady Miasta Krakowa, która odbyła się w środę 14 kwietnia 2010 roku. Wraz z władzami Krakowa, prezydentem Jackiem Majchrowskim oraz radni Miasta Senator uczcił pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W Sali Obrad wystawione były portrety Pary Prezydenckiej oraz osób, które zginęły w wypadku, a były mieszkańcami Krakowa.

Po uroczystości wszyscy zebrani, z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i przewodniczącym Rady Miasta Józefem Pilchem, udali się pod Krzyż Katyński u stóp Wawelu, gdzie od soboty Krakowianie w symboliczny sposób oddawali hołd ofiarom Katynia sprzed 70. lat oraz ofiarom niedawnej tragedii. Senator złożył kwiaty pod Krzyżem Katyńskim, natomiast w imieniu władz Miasta złożono wspólny wieniec. Hołd ofiarom złożyli kolejno krakowscy radni i inni przedstawiciele miasta.

Senator uczestniczył w Mszy żałobnej w intencji ofiar katastrofy lotniczej, która odbyła się w krakowskim kościele św. Anny. Podczas tej Mszy św. szczególnie modlitwą objęte zostały osoby pochodzące z Krakowa. Inicjatorami modlitewnego spotkania było środowisko Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z innymi wyższymi uczelniami krakowskimi. Po zakończonej Mszy wszyscy udali się przed budynek Collegium Novum UJ, aby pod drzewkiem katyńskim złożyć kwiaty i zapalić znicze.

15 kwietnia

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył na warszawskim lotnisku Okęcie w ceremonii przywitania kolejnych 34. ofiar smoleńskiej katastrofy, pośród których znalazła się trumna ze ŚP Posłem Zbigniewem Wassermannem najbliższym współpracownikiem w Parlamencie, oraz innymi posłami i senatorami m.in. wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Putrą i Prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej Joanną Agacką-Indecką koleżanką, współpracującą od 16 lat w Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej z mec. Zbigniewem Cichoniem senatorem PR.

17 kwietnia

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczył w ogólnopolskich uroczystościach żałobnych na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie cały naród oddał hołd i otoczył modlitwą wszystkie 96 ofiar smoleńskiej katastrofy podczas uroczystej Mszy św. żałobnej sprawowanej przez sekretarza Episkopatu abpa Józefa Michalika i abpa Kazimierza Nycza Metropolitę warszawskiego. List żałobny w imieniu rodzin ofiar odczytała córka Andrzeja Sariusza-Skąpskiego prezesa Federacji Rodzin Katyńskich Izabela. W przeddzień, o północy, odbyła się Msza św. w Kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie wystawiona była trumna ze zwłokami prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Straż przy trumnie sprawowali harcerze, którzy przygotowali też oprawę muzyczną tej Mszy św. zamówionej przez organizacje harcerskie.

18 kwiecień

W Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marii w Bazylice Mariackiej, w których uczestniczył senator Zbigniew Cichoń.

19 kwiecień

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach pogrzebowych Pani Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej w Łodzi. Po Mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej przy ul. Piotrkowskiej Pani Adwokat została pochowana na na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej.powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl