Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wizyta polskiej delegacji w Kanadzie

dodano: 2010.05.31W dniach od 1 do 9 maja 2010 r. senator Zbigniew Cichoń, wraz z przedstawicielami polskiego Parlamentu pod przewodnictwem marszałka Senatu Bogdana Borusewicza, odbył wizytę w Kanadzie, podczas której spotykał się z tamtejszymi parlamentarzystami, przedstawicielami rządu, kanadyjską Polonią. Wizyta odbyła się na zaproszenie przewodniczącego kanadyjskiego Senatu Noela Kinselli.

Spotkania polskiej delegacji z kanadyjskimi politykami miały charakter ponadstandardowy a jednocześnie przypadały w czasie, gdy Polonia uroczyście obchodziła święto 3 Maja i Święto Polonii.

„W mojej ocenie Kanada szuka nowych możliwości i nowych kontaktów, wyraźnie chce zbliżyć się z Unią Europejską. Polska jest liderem nowych krajów unijnych, będzie przewodniczyć UE w drugiej połowie 2011 roku i pewnie wtedy zostanie podpisana umowa między Kanadą a Unią Europejską” - powiedział marszałek Borusewicz.

W połowie ubiegłego roku Kanada i Unia Europejska rozpoczęły negocjacje w sprawie umowy gospodarczej, która ma zliberalizować handel towarami i usługami oraz zwiększyć wzajemne inwestycje.

Szczególna współpraca Kanady i Polski może również dotyczyć Partnerstwa Wschodniego, które jest polsko-szwedzką inicjatywą, mającą na celu propagowanie demokracji i gospodarki rynkowej w Europie Wschodniej, szczególnie na Ukrainie, a także na Kaukazie. Ustalono, że program powinien wyjść poza takie inicjatywy, jak dofinansowywanie niezależnych mediów i zająć się kwestiami gospodarczymi, sądownictwem czy zwalczaniem korupcji.

Podczas ponadtygodniowej wizyty w Kanadzie Senator Zbigniew Cichoń wraz z delegacją odwiedził Polonię w prowincjach Ontario i Manitoba – m.in. Toronto, Ottawę, Winnipeg, Windsor.  W miejscach szczególnych dla historii Polonii zostały złożone kwiaty. Ponadto Polonia otrzymała deklarację wsparcia od strony polskiej, m.in. poprzez pomoc w kształceniu młodych liderów polonijnych.

Podczas pobytu delegacja spotkała się także z premierem Stephenem Harperem. Premier przekazał marszałkowi Senatu flagę, która wisiała przed budynkiem kanadyjskiego Parlamentu podczas dnia żałoby narodowej, ogłoszonej po katastrofie pod Smoleńskiem, oraz księgi kondolencyjne.

Bibliotece kanadyjskiego parlamentu w Ottawie została przekazana kopia Biblii Gutenberga, przygotowana w drukarni w Pelplinie. Było to podziękowanie za przechowanie podczas drugiej wojny światowej polskich skarbów narodowych - arrasów wawelskich, regaliów królów polskich, miecza koronacyjnego, Biblii Gutenberga, Psałterza Dawidowego, Kazań Świętokrzyskich oraz złota ze skarbca narodowego.

Polska delegacja spotkała się także z przewodniczącym Izby Gmin Peterem Milikenem, ministrem ds. imigracji Jasonem Kenneyem oraz ministrem spraw zagranicznych Lawrence Cannonem.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl