Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Pielgrzymka "Solidarności" do Katedry Wawelskiej

dodano: 2010.06.08

We wtorek 26 maja 2010 r. delegacje NSZZ „Solidarność” z całego kraju uczestniczyły w uroczystej Mszy świętej na Wawelu, gdzie modlono się w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Związku wraz z przewodniczącym Krajowej Komisji Januszem Śniadkiem i przewodniczącym Regionu Małopolska Wojciechem Grzeszkiem oraz poczty sztandarowe z całej Polski. Przed Mszą św. członkowie związku odwiedzili kryptę, w której spoczywają Lech i Maria Kaczyńscy. Związkowcy pokłonili się prezydenckiej parze. Reprezentacja "Solidarności", Parlamentu, Rady Miasta i przedstawiciele stowarzyszeń złożyli tam wieńce.

Uroczystej Mszy świętej w wawelskiej katedrze przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. W homilii mówił, że przeżycia ostatnich dwóch miesięcy stanowią trudne doświadczenie dla nas wszystkich. Złożyły się na nie: katastrofa samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem i trwająca od kilkunastu dni niszczycielska powódź.

Kardynał Dziwisz zwrócił się do przedstawicieli "Solidarności". Przypomniał, że dzięki solidarnościowemu zrywowi od dwóch dziesięcioleci możemy żyć w wolnym kraju. - Wolność jest trudnym darem, bo jest jednocześnie zadaniem. Biskup życzył Solidarności, by pozostała wierna korzeniom, z których wyrastała. - Były to i są korzenie chrześcijańskie, ewangeliczne.

W homilii nie zabrakło słów wsparcia dla poszkodowanych przez powódź. - Nieszczęście budzi odzew i wyzwala pokłady dobra w ludzkich sercach. Z wdzięcznością myślimy o wszystkich, którzy spieszą z pomocą ofiarom powodzi - dodał kapłan.

Po nabożeństwie związkowcy przeszli pod Krzyż Katyński u stóp Wawelu, gdzie odbyła się wspólna modlitwa.

Związkowa pielgrzymka do Krakowa związana była również z 50 rocznicą postawienia krzyża w Nowej Hucie. Organizatorzy przekazali ministrowi w Kancelarii Prezydenta Andrzejowi Dudzie makietę krzyża i Dzwonu Zygmunta. Pierwotnie dary te miały trafić do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Teraz trafią do jego córki Marty i brata Jarosława.

Podobne miniaturki krzyża otrzymali również członkowie rodzin innych ofiar Smoleńskiej tragedii.

W imieniu rodziny posła śp. Zbigniewa Wassermanna pamiątkowy krzyż odebrała pani Bogusława Cichoń, poproszona przez nieobecną na uroczystościach małżonkę posła.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl