Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Spotkanie wyborcze Jarosława Kaczyńskiego w Zakopanem

dodano: 2010.06.09

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu wyborczym Jarosława Kaczyńskiego, kandydata na urząd Prezydenta RP. Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w sobotę, 31 maja 2010 r. ze swoimi wyborcami na Placu Niepodległości w Zakopanem. Wizytę rozpoczął w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, skąd - w asyście górali jadących na koniach i trzymających w dłoniach biało-czerwone flagi - udał się dorożką w stronę zakopiańskich Krupówek. Zaraz po przyjeździe Jarosława Kaczyńskiego przywitano gorącymi owacjami.

Przed przybyciem Jarosława Kaczyńskiego na Plac Niepodległości głos zabrała szefowa Sztabu kandydata Joanna Kluzik-Rostkowska. Wiec wyborczy, formalnie otwierający kampanię prezydencką, rozpoczął się po godzinie 14:00 odśpiewaniem hymnu państwowego. Zanim na scenie pojawił Jarosław Kaczyński, przemówienia wygłosili kolejno Zofia Stachoń-Bigos (prezes Stowarzyszenia Wywłaszczonych Współwłaścicieli Hal i Polan w Tatrach), Jerzy Zacharko (radny miasta Zakopane) i Jan Piczura (szef PiS w powiecie tatrzańskim).

Polska woła - mówił Jan Piczura - Trzeba jej pomóc. Nasi ludzie zginęli w Smoleńsku. Zginęła elita, wśród niej prezydent Lech Kaczyński. Ale wśród nas są ich następcy (...) Górale wołają: trzeba nam dobrego gazdy. Wejściu kandydata na urząd Prezydenta RP towarzyszył polonez z filmu "Pan Tadeusz". Podczas wystąpienia Jarosław Kaczyński przedstawił program wyborczy, nawiązujący do hasła całej kampanii: "Polska jest najważniejsza". Za najważniejsze dla przyszłości Polski i jej obywateli Kaczyński uznał zakończenie polsko-polskiej wojny, mądrą politykę gospodarczą i wzmocnienie Polski na arenie międzynarodowej.

Mamy dzisiaj prawo do marzenia o Polsce zasobnej, silnej, sprawiedliwej, w której jest praca dla każdego, w której każdy czuje się u siebie. To jest marzenie ludzi, którzy głosują na różne partie - ale to ich łączy - chcą żyć w takiej dumnej, liczącej się w Europie Polsce - mówił Kaczyński. Te słowa zostały nagrodzone owacjami przez zgromadzonych na wiecu ludzi.

Na spotkanie z Prezesem obok Senatora Zbigniewa Cichonia i przedstawicieli PiS regionu krakowskiego przyjechały także delegacje z całej Małopolski, m.in. z Tarnowa, Chrzanowa i Myślenic.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl