Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Spotkanie w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej w Warszawie

dodano: 2010.07.29

Senator Zbigniew Cichoń, 28 lipca 2010 r., jako pełnomocnik rodziny śp. Stanisława Zająca, uczestniczył w spotkaniu informacyjnym Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie, dotyczącego prowadzonego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem. Podczas spotkania przedstawiciele rodzin usłyszeli m.in., że badanie paliwa Tupolewa nie wykazało nic niepokojącego, a opinie ekspertów obaliły tezę o sztucznym wywołaniu mgły oraz wykluczyły obecność środków wybuchowych i trujących na próbkach i rzeczach osobistych ofiar. Poinformowano ich też o tym, że próbki do badań genetycznych ofiar zostały pobrane podwójnie - jedne otrzymali rosyjscy specjaliści, drugie - polscy.
Jak podaje PAP, naczelny prokurator wojskowy płk Parulski poinformował, że wystosował wstępne zaproszenie, żeby za dwa, trzy miesiące zorganizować kolejne spotkanie z rodzinami ofiar, by przekazywać im sukcesywnie ustalenia. Potwierdził, że jest plan cyklicznych spotkań z także z mediami.

Senator Zbigniew Cichoń jest również członkiem parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej pod kierownictwem Antoniego Macierewicza. Po zakończonym spotkaniu w prokuraturze wraz z innymi pełnomocnikami i przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy udał się do Sejmu na spotkanie z prezydium zespołu ds. wyjaśnienia tej katastrofy. Przedstawiciele rodzin ofiar krytykowali dotychczasową współpracę z prokuraturą. Podczas spotkania Senator powiedział, że dostęp do dokumentów które są w posiadaniu prokuratury jest iluzoryczny. - Dwa egzemplarze są w obiegu dostępne dla stron i ich pełnomocników. Jest to stanowczo za mało - mówił Senator Cichoń. Dlatego zaproponował, by sporządzone zostały także elektroniczne kopie dokumentów.

Obok Senatora Zbigniewa Cichonia do Sejmu przyjechali: Stefan Hambura, reprezentujący m.in. syna Anny Walentynowicz, mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik m.in. rodziny prezydenta Kaczyńskiego, mec. Bartosz Kownacki, reprezentujący m.in. rodzinę Grażyny Gęsickiej i Sławomira Skrzypka oraz mec. Błażej Wojnicz, pełnomocnik rodziny Aleksandra Szczygło. W ocenie szefa zespołu Antoniego Macierewicza z relacji pełnomocników rodzin można wywnioskować, że w śledztwo powinna być zaangażowana większa liczba prokuratorów.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl