Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Krakowskie Dożynki Miejskie

dodano: 2010.09.0626 sierpnia senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w obchodach krakowskich dożynek miejskich. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej (ul. Korzeniaka 16) oo. Kapucynów o godz. 13.00. Po nabożeństwie korowód dożynkowy udał się na boisko sportowe. Po otwarciu uroczystości przez Przewodniczącego Rady Miasta Józefa Pilcha, jurorzy przystapili do wyłonienia najpiękniejszych spośród zgromadzonych wieńców dozynkowych.
Pierwsze miejsce na dożynkowy wieniec w konkurencji tradycyjnej zajęła grupa z Olszanicy - Obraz Matki Bożej w wieńcu wykonany został z nasion, ryżu, kaszy i grochu. W konkurencji wieniec współczesny najlepsze okazało się Stowarzyszenie Przyjaciół Łuczanowic z Nowej Huty. W programie imprezy był też konkurs wiedzy rajdowej z udziałem Michała Kościuszki - wicemistrza świata 2009 w klasyfikacji JWRC, pokaz skoków ze spadochronem, można było przejechać się konno i obejrzeć pokazy sprawnościowe strażaków i policjantów. W czasie tegorocznych miejskich dożynek wystąpiły również zespoły: Leliwa Jazz Band, Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz NO TO CO. Uroczystość została zorganizowana przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Radą i Zarządem Dzielnicy VII Zwierzyniec.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl