Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Krakowskie obchody 30. rocznicy powstania Solidarności

dodano: 2010.09.11Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w krakowskich obchodach 30. rocznicy powstania Solidarności. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny i Solidarności w katedrze na Wawelu, celebrowana przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Solidarność polskiego narodu rodziła się na klęczkach, z patriotycznymi i religijnymi pieśniami na ustach - mówił kard. Dziwisz. Kardynał podkreślił również, że historia to nie tylko wydarzenia, ale zwłaszcza ludzie, którzy mieli odwagę działać i wspomniał tych, którzy zapłacili za to życiem: robotników i mieszkańców polskiego wybrzeża, górników kopalni "Wujek", braci z Lublina i Nowej Huty i wielu innych miejscowości.
Przypomniał też ofiarę życia ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana "Solidarności", a także bitych, poniewieranych, przypomniał także łzy matek i ojców, żon i mężów, wyrzuconych z pracy i zatroskanych o byt swoich rodzin, a także środki masowego przekazu, wykorzystywane do preparowania oszczerstw pod adresem ludzi cieszących się szacunkiem społecznym . Metropolita krakowski w homilii zwrócił też uwagę na to, że obecne kłopoty z polską demokracją nie mogą przesłonić prawdy, że wywalczona wolność jest wartością podstawową, bez której nie można być sobą, a jej mądre spożytkowanie jest moralnym obowiązkiem wobec tych, którzy za nią cierpieli.

Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim a o godz. 12.00 w Teatrze im. Słowackiego, odbyła się CVII sesja Rady Miasta Krakowa, jako sesja uroczysta z okazji 30. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność", którą poprowadził Józef Pilch. przewodniczący Rady. Janusz Śniadek przewodniczący NSZZ "Solidarność" powitał zebranych w imieniu Związku. Wieczorem na Rynku Krakowskim została odsłonięta tablica pamiątkowa "Nie oddamy Sierpnia".


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl