Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Krakowska konwencja PiS

dodano: 2010.10.24W niedzielę 24 października, senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w Konwencji poparcia kandydata na urząd prezydenta miasta Krakowa pana dra Andrzeja Dudy.
Podczas konwencji zorganizowanej w Nowohuckim Centrum Kultury kandydat wkroczył na scenę przy dźwięku dud.

Podczas konwencji mówił: Trzeba iść do przodu, bo Kraków musi być miastem prawdziwe europejskim. Musi być miastem takim, jak inne zabytkowe miasta europejskie, gdzie chroni się zabytkową strukturę w sposób bezwzględny, bo ona jest skarbem, ale wszędzie, gdzie to możliwe wprowadza się nowoczesność, żeby ludziom żyło się lepiej.

Kandydat PiS krytykował brak planów miejscowego zagospodarowani przestrzennego, co hamuje rozwój Krakowa. Deklaruję, że stanowczo będę walczył o dwie inwestycje miejskie: o szybką kolej miejską i o metro - mówił pan Duda. Dodał, że trzeba stworzyć alternatywę dla komunikacji samochodowej. - Jako prezydent miasta wyjdę otwarcie do osób, dla których rower jest sposobem na życie - zapewnił.

Kandydat zapowiedział też, że będzie walczył o budowę parkingów dostępnych dla obywateli i o rozwój systemu „park and ride”. - Zobowiązuję się, że jako prezydent miasta stworzę sprawną ekipę, która będzie pozyskiwała środki unijne i nie tylko unijne - powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że miastu potrzebny jest zrównoważony rozwój i inwestowanie we wszystkie, a nie tylko wybrane dzielnice miasta.

Zapewniał, że będzie starał się zatrzymać w Krakowie młodych ludzi kończących studia m.in. poprzez przyciągnięcie inwestorów, którzy stworzą dla nich miejsca pracy. Stworzy też ofertę spędzania czasu dla ludzi starszych. Zadeklarował, że będzie spotykał się z mieszkańcami nie tylko w kampanii, ale także wtedy, kiedy będą problemy.

Do głosowania na Andrzeja Dudę zachęcał wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro. - Mamy realne szanse wygrać wybory do sejmiku wojewódzkiego - mówił podczas konwencji. - Ale też z wiarą podchodząc do kampanii, mamy szanse wygrać wybory prezydenckie w Krakowie - dodał.

Pan Andrzej Duda był wiceministrem sprawiedliwości za czasów, gdy tym resortem kierował Ziobro. Wiceminister odpowiadał m.in. za informatyzację, legislację i kontakty międzynarodowe. Duda był też podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zbigniew Ziobro przypomniał, że Lech Kaczyński mówił o Andrzeju Dudzie jako o swoim "głównym prawniku" i doceniał jego talenty dyplomatyczne.

Podczas samorządowej konwencji wyborczej PiS w Krakowie przedstawiono także kandydatów do Rady Miasta Krakowa. Liderami list są: w okręgu 1. radna Agata Tatara, w okręgu 2. Andrzej Duda (kandydujący także na prezydenta Krakowa), w okręgu 3. radny Mirosław Gilarski, w okręgu 4. Ryszard Kapuściński prezes Klubów "Gazety Polskiej", w okręgu 5. Krzysztof Durek (były policjant), w okręgu 6. obecny przewodniczący Rady Miasta Krakowa Józef Pilch, w okręgu 7. radny Włodzimierz Pietrus.

(źródło: PAP)


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl