Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Orszak Trzech Króli w Krakowie

dodano: 2011.01.07Senator Zbigniew Cichoń w uroczystość Objawienia Pańskiego uczestniczył w Krakowie w Mszy świętej na Wawelu, po której po raz pierwszy ulicami Krakowa przeszedł barwny Orszak Trzech Króli: rycerzy, dworzan, giermków i aniołków.
Przed uroczystą Mszą w katedrze na Wawelu bił Dzwon Zygmunta. Mszy odprawionej tam przewodniczyli kard. Franciszek Macharski, kard. Stanisław Dziwisz i bp Jan Szkodoń. Homilię wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Jan Szkodoń. - "Co roku idziemy razem z Mędrcami za gwiazdą, która prowadzi do Dziecięcia, do Jezusa w Betlejem, a celem naszej wędrówki jest spotkać się ze Słowem, które ciałem się stało. To spotkanie jest przyjęciem na nowo Bożego Objawienia" - mówił biskup.

Podczas Mszy św., która poprzedziła przemarsz Orszaku Trzech Króli, kard. Stanisław Dziwisz wyraził swoją radość, że po 50 latach święto Objawienia Pańskiego jest dniem wolnym od pracy. Kard. Dziwisz także złożył życzenia politykom, aby z pomocą Bożą podejmowali odważne decyzje dla dobra obywateli.

Po nabożeństwie przed katedrą uformował się barwny orszak królów, dworzan, rycerzy, giermków i aniołków, w których wcielili się uczniowie krakowskich szkół, dzieci, harcerze oraz starsi mieszkańcy Krakowa. Podczas spotkania rozdawano korony oraz śpiewniki. W rolę Mędrców wcielili się aktorzy Teatru Groteska.
Pochód rozpoczął się modlitwą pod przewodnictwem kard. Dziwisza, który szedł wraz trzema królami. Uczestnicy przeszli z katedry ul. Grodzką pod Bazylikę Mariacką, gdzie złożyli hołd narodzonemu Chrystusowi. Tam, obok specjalnie na tę okazję przygotowanej szopki betlejemskiej, odbyło się wspólne kolędowanie.

Orszak Trzech Króli to uliczne przedstawienie z udziałem publiczności, zawiera elementy dawnych misteriów Bożego Narodzenia. Celem barwnego pochodu jest kultywowanie wartości rodzinnych, a także uczczenie uroczystości Objawienia Pańskiego.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl