Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Obchody I rocznicy katastrofy smoleńskiej

dodano: 2011.04.08

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie. Kalendarium
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie:

10 kwietnia 2011 r. (niedziela):

Inicjatywa społeczna MARSZ PAMIĘCI (pod honorowym patronatem dr Zuzanny Kurtyki)
7.30 – 8.00 zbiórka na Rynku Głównym (plac między Kościołem Mariackim a Sukiennicami)
8.00 – 8.30 przejście ul. Grodzką pod Krzyż Katyński (plan św. Idziego)
8.41 minuta ciszy
8.45 odczytanie listy ofiar, które zginęły w katastrofie lotniczej z 10 kwietnia 2010 r.
9.00 wysłuchanie najważniejszych wypowiedzi ś. p. Lecha Kaczyńskiego Główne wydarzenia związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej w Krakowie
8.41 córka Śp. Pary Prezydenckiej - Marta Kaczyńska razem z Parlamentarzystami PiS składają kwiaty na grobie Pary Prezydenckiej na Wawelu.

MINUTA CISZY
10.00 msza święta na Wawelu pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza

Osoby, które nie mogą z różnych przyczyn jechać do Warszawy będą mogły uczestniczyć:

Kraków:
12.00 Msza Św. w Kościele pw. Stygmatów Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie -
Bronowice Wielkie ul. Ojcowska 1. W czasie Mszy Św. zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 96 ofiar tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Uroczystościom będzie przewodniczył O. dr Eligiusz Dymowski OFM, Proboszcz

Olkusz:
11.30 - Msza święta w intencji 1 rocznicy śmierci Ś.P. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej
12.30 - Złożenie przez władze wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej

11 kwietnia 2011 r. (poniedziałek):

17.30 w pierwszą bolesną rocznicę tragedii smoleńskiej w Bazylice OO Karmelitów przy ul Karmelickiej w Krakowie w kaplicy przed cudowmym obrazem Matki Bożej Piaskowej będzie odprawiona Msza Św. w intencji poległych. Oprawę muzyczną zapewni Chór " Harfa " pod. dyr. Pani Barbary Sułkowskiej.

powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl