Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Senator Zbigniew Cichoń podczas Jubileuszowych XV Dni Bieżanowa

dodano: 2008.05.25

W sobotę 24 maja i niedzielę 25 maja br. w Bieżanowie (starym) obchodzono XV „Dni Bieżanowa". W uroczystościach uczestniczył senator Zbigniew Cichoń.

Festyn, który był główną częścią uroczystości, odbył się na placu nieopodal kościoła parafialnego i Szkoły Podstawowej nr 124 przy ulicy Weigla. Współorganizatorami festynu było Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Dom Kultury „Dwór Czeczów” oraz Domu Kultury „Podgórze".

 

W występach estradowych udział wzięli m. in. mali artyści z przedszkoli, młodzież ze szkół podstawowych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 12, zespoły rockowe, zespoły etniczne, finaliści II Młodzieżowego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „Śpiewajcie Panu Pieśń Nową”.

 

Mszą świętą i występami uhonorowani zostali Jubilaci 50 i 25-lecia małżeństwa oraz ich rodziny. Jubilaci otrzymali okolicznościowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

 

Równolegle w Dworze „Czeczów” obejrzeć można było dwie wystawy plastyczne: „Emity, legendy i baśnie świata” oraz „Dotknąć historii - Sierpień 80”.

Rodziców i dzieci zabawiało Studio YAPA, Turniej Rycerski oraz kabaret KUZYNI. Jak co roku wiele emocji dostarczyły rozgrywki piłkarskie turnieju Dzikich Drużyn i wiele innych atrakcji.

Dni Bieżanowa były czasem dobrej zabawy, wspaniałych koncertów. Obecność mieszkańców pokazała, że impreza na trwałe już wpisała się w ostatni majowy weekend.powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl