Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

10 kwietnia 2011 w Krakowie

dodano: 2011.04.10Biało-czerwony marsz pamięci, bicie dzwonu Zygmunta, uroczysta Msza św. odprawiona w katedrze na Wawelu, modlitwy, kwiaty i znicze pod Krzyżem Katyńskim tak Kraków uczcił 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W pierwsza rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku - 10 kwietnia Senator Zbigniew Cichoń o godz. 8.41 złożył wieniec wraz parlamentarzystami PiS u stóp sarkofagu Ś.P. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Wcześniej wieniec złożyła córka Marta wraz rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. Następnie Marta Kaczyńska wraz z rodziną i najbliższymi oraz parlamentarzyści PiSu i przedstawiciele władz wojewódzkich i Miasta Krakowa uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w katedrze na Wawelu w intencji wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Liturgii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.
"To bolesne doświadczenie dotknęło ogromnie nasz Naród i domaga się głębokiego pojednania, pamięci. Tym głębokim symbolem stała się nimi krypta smoleńska i katyńska na Wawelu" - mówił Kardynał Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. na Wawelu.

Następnie Senator Zbigniew Cichoń wraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Krakowa Józefem Pilchem złozył wieniec na grobie Ś. P. ministra Zbigniewa Wassermanna. W południe senator udał się do Warszawy, aby uczestniczyć w dalszych uroczystościach. W Sali Kongresowej miała miejsce uroczystość inauguracji Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Uroczystość poświęcona pamięci Prezydenta PR Lecha Kaczyńskiego, Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej prezydenckiego TU-154M, rozpoczęła się o godzinie 14:40. Po wysłuchaniu wiersza, zgromadzeni w ciszy, na stojąco, oddali hołd wszystkim ofiarom. Ich zdjęcia pojawiały się na scenicznych telebimach. Zostało odczytane przemówienie, jakie miało być wygłoszone przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 70 rocznicę ludobójstwa popełnionego przez Sowietów na polskich oficerach w Katyniu.

Podczas uroczystości zebrani mogli zobaczyć filmy wspominające śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, usłyszeć wyimki z wypowiedzi gazety "The Economist", Jose Manuela Barroso, Michaila Sakaaszwili, abp. Józefa Michalika.

Zebraliśmy się tutaj ku pamięci Prezydenta RP, jego małżonki, ale też ku pamięci wszystkich którzy odeszli od nas tak nagle, niespodziewanie, gwałtownie. powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Musimy uczynić wszystko, aby prawda, niezależnie kogo będzie bolała, wyszła na jaw cała prawda, po tych słowach tłum zaczął skandować hasło: chcemy prawdy. Jarosław Kaczyński wspominał Grażynę Gęsicką, Annę Walentynowicz. Zaznaczył również, że istnieje sens smoleńskiej lekcji: nasze państwo nie było w stanie ochronić własnego prezydenta, bo jest słabe. Musimy to zmienić dla nas, dla przyszłych pokoleń i aby spłacić dług wobec tych, których zdradzono o świcie przed wiekami, przed dziesięcioleciami i przed rokiem. Po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego tłum spontanicznie odśpiewał hymn polski.

Wystąpił również profesor Krasnodębski oraz minister Maciej Łopiński, który odczytał deklarację ideową Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: www.pisorg.pl


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl