Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w XVI Spotkaniu z Naturą i Sztuką UROCZYSKO w Supraślu

dodano: 2011.06.06W programie znajdowało się m.in. otwarcie wystawy pt. "Moją polityką jest miłość. Św. Urszula Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939)" w Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. Senator był inicjatorem podjęcia uchwały o szczególnych zasługach Matki Urszuli Ledóchowskiej dla Polski, którą Senat przyjął 5 marca 2009 r. W niedzielę 5 czerwca miała miejsce projekcja filmu "Wielka Polka - św. Urszula Ledóchowska" w Domu Ludowym w Supraślu.
Po filmie odbyło się spotkanie z reżyserką Bogusławą Stanowską-Cichoń. W dyskusji nad filmem udział wzięli s. Małgorzata Krupecka USJK i Jan Zachert - potomek rodziny, do której należał Supraśl. Film, który powstał w TVP Kraków, dokumentuje życie i działalność św.Urszuli ze szczególnym uwzględnieniem wątków patriotycznych i ogromnej misji charytatywnej, jaką spełniła św. Urszula opiekując się setkami sierot w Polsce i za granicą i tworząc nowe zarysy pedagogiki, kształcąc polskie dziewczęta i formując całe pokolenia nauczycielek.

Wystawa planszowa pt. Moją polityką jest miłość. Św. Urszula Julia Maria hr. Ledóchowska (1865-1939) przygotowana została przez Muzeum Historyczne m.st. Warszawy i Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

Pretekstem do zorganizowana wystawy stało się podjęcie przez Senat RP 5 marca 2009 r. uchwały w sprawie uczczenia 70. rocznicy śmierci św Urszuli Ledóchowskiej i uznania jej za wzór patriotki.

Wystawa została zbudowana wokół wypowiedzi Jana Pawła II o św. Urszuli, z szerokim uwzględnieniem myśli patriotyczno-społecznych Świętej i szczegółowym kalendarium, uwypuklającym jej wszechstronną działalność, poświęconą jak stwierdził Senat Bogu, Ojczyźnie i człowiekowi. Wykorzystano bogaty materiał ilustracyjny i archiwalny z zasobów sióstr urszulanek SJK. Scenariusz wystawy: Barbara Moszczyńska i s. Małgorzata Krupecka. Projekt i wykonanie: Dorota Kanałek i Krzysztof Burnatowicz.

Senator Z. Cichoń miał okazję obejrzeć także piękną kolekcję ikon znajdujących się w Muzeum mieszczącym się w zabytkowym zamku Zachertów. Dawniej mieścił się tam Zakon Bazylianów, a później w połowie zamieszkiwali go właściciele Supraśla Zachertowie.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl