Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Medale Honorowe za zasługi dla Małopolski

dodano: 2011.06.09Laureatami Medali Honorowych za zasługi dla Małopolski zostali kard. Franciszek Macharski i pośmiertnie b. marszałek województwa Marek Nawara. Na rewersie medalu znajduje się postać św. Kingi, która niosła ludziom pokój i miłość. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w tej uroczystości, która odbyła się w piątek 10 czerwca br. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
Złote Medale otrzymali: kard. Franciszek Macharski - m.in. za liczne dzieła ubogacające Małopolskę, ożywioną działalność społeczną, życzliwość i zaangażowanie w sprawy regionalne oraz pośmiertnie marszałek Małopolski I i III kadencji Marek Nawara - za pracę na rzecz samorządu terytorialnego.

Również pośmiertnie Srebrnym Medalem uhonorowano zaangażowanego w pracę na rzecz regionu posła Wiesława Wodę. Kolejne Srebrne Medale odebrali: wybitny polski kardiochirurg prof. Antoni Dziatkowiak oraz światowej sławy uczony ks. prof. Michał Heller.

Brązowym Medalem uhonorowani zostali: senator i były marszałek Małopolski Janusz Sepioł, paraolimpijka Katarzyna Rogowiec, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Jolanta Stokłosa; prezes Stowarzyszenia "Wiosna" ks. Jacek Stryczek.Brązowe odznaczenia odebrali również przedstawiciele Związku Podhalan, Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe oraz wojewódzkiego odmiału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl