Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Pogrzeb biskupa Albina Małysiaka w katedrze na Wawelu

dodano: 2011.07.22

W piątek 22 lipca senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką  uczestniczyli w pogrzebie  biskupa Albina Małysiaka w katedrze na Wawelu.W uroczystości pogrzebowej wzięli udział licznie przybyli biskupia także  abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, kard. Franciszek Macharski, kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Nagy, biskupi i księża archidiecezji krakowskiej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski oraz rodzina, przyjaciele i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Mszy św.   przewodniczył  kard. Stanislaw Dziwisz.
"Kościół potrzebuje gorliwych pasterzy na miarę biskupa Albina i potrzebuje gorliwych wiernych, dających świadectwo Ewangelii w swoich środowiskach – powiedział dziś kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. pogrzebowej bp. Albina Małysiaka.
Zdaniem metropolity krakowskiego bp Małysiak szczególną troską otoczył młodzież akademicką, organizując wśród niej duszpasterstwo na wielką skalę. Uczył młodych, że Kościół jest wspólnotą i że jest w niej miejsce dla wszystkich. „Uderzała jego odwaga, entuzjazm, gorliwość, a jednocześnie dobroć i zatroskanie o potrzeby powierzonych mu wiernych” – podkreślił.
Według hierarchy takiego duszpasterza nie mógł nie dostrzec ówczesny kardynał Karol Wojtyła. „Ci dwaj ludzie doskonale się rozumieli. Wiedzieli, że odpowiedzią na wyzwanie ateistycznego systemu jest przygotowanie młodej polskiej inteligencji, zdolnej uczestniczyć w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym, bez kompleksu kierującej się zasadami Ewangelii” – mówił kardynał. „Temu celowi podporządkowany był program duszpasterski, zmierzający do utrwalenia i pogłębienia chrześcijańskiej tożsamości młodych ludzi” – dodał.
W ostatnich miesiącach doświadczył w sposób szczególny tajemnicy cierpienia i krzyża. Do rangi symbolu urasta fakt, że umarł godzinę po ogłoszeniu nominacji dwóch nowych i młodych biskupów pomocniczych naszej archidiecezji” – zwrócił uwagę hierarcha.
 Śp.  Bp Albin małysiak został pochowany na  Cmentaruz Salwatorskim.Parlamentarzyści PiSu  - poseł Andrzej Adamczyk i senator Zbigniew Cichoń złożyłyli wieniec na grobie Zmarłego.


Biskup senior Albin Małysiak zmarł 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel, w wieku 94 lat. Był najstarszym z polskich biskupów. Urodził się 12 czerwca 1917 r. w Koconiu, w parafii Ślemień. Święcenia przyjął w 1941 r. w Krakowie jako kapłan Zgromadzenia Księży Misjonarzy. W 1970 r. Papież Paweł VI na prośbę Kardynała Karola Wojtyły powołał go do posługi biskupa pomocniczego w Krakowie.

Jan Paweł II, wspominając biskupa Małysiaka w książce Wstańcie, chodźmy, zaznaczył, że cenił go za duszpasterski dynamizm. Zwrócił na niego uwagę, gdy był proboszczem w Nowej Wsi, jednej z dzielnic Krakowa. Nazwał go "Albin gorliwy"."Dziękujemy Panu Bogu za Jego piękne i bogate życie" - napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik po śmierci biskupa Małysiaka w liście kondolencyjnym złożonym na ręce metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza. Podkreślił, że "zmarły Biskup był człowiekiem autentycznych przeżyć i reakcji, które niejednokrotnie ukierunkowywały nasze kościelne, społeczne i polskie myślenie".


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl