Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Krakowskie obchody święta Wojska Polskiego

dodano: 2011.08.14

W kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach z okazji święta Wojska Polskiego w Krakowie. Uroczysta Msza święta odprawiona w niedzielny poranek 14 sierpnia rozpoczęła obchody tej uroczystości. Następnie na Placu Matejki, gdzie w samo południe, Hejnał Mariacki w wykonaniu trębacza Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Bytomia rozpoczął część oficjalną. 
Na trybunie honorowej miejsca zajęli obok senatora Zbigniewa Cichonia, senator Maciej Klima, przewodniczący Komisji Obrony Narodowej oraz inni parlamentarzyści, wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak, marszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak, dowódca 6. Brygady Powietrznodesantowej gen. bryg. Bogdan Tworkowski, zastępca dowódcy Wojsk Specjalnych płk Jerzy Gut, korpus dyplomatyczny, przedstawiciele krakowskich służb mundurowych, kombatanci, bracia kurkowi.
Gen. dyw. dr Jerzy Biziewski w imieniu ministra obrony narodowej udekorował wybranych żołnierzy zawodowych z krakowskich jednostek odznaczeniami resortowymi. Przedstawiciele Kombatantów, senator Zbigniew Cichoń oraz inni przybyli, złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Uroczystości na Placu Matejki zakończyła defilada prowadzona przez Orkiestrę Wojskową Sił Powietrznych z Bytomia.
źródło: http://www.2kz.mil.pl

powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl