Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Obchody 40-lecia działalności dominikańskiego duszpasterstwa "Klika"

dodano: 2011.09.05Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył na Jamnej w obchodach 40-lecia działalności dominikańskiego duszpasterstwa "Klika" (Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół), w którym działał w czasach studenckich.

Podczas obchodów odbyła się również promocja książki wydanej z okazji jubileuszu "Kliki" pt. "Klika. Przygoda na całe życie" (o książce - czytaj). Jest to niepowtarzalny zapis wspomnień ludzi, którym nieobojętny był los rówieśników na wózkach. W czasach, gdy nie było niczego, ale przede wszystkim poczucia wolności a jedynie "szaro-bura" rzeczywistość - młodzi ludzie odkrywali, jak wiernymi przyjaciółmi są ich podopieczni na wózkach, jak można pokazać im cudowny, pełen uroku świat, ucząc rozpoznawania gatunków nigdy dotąd niewidzianych przez nich kwiatów i drzew.
"Klika" przez następne lata wielokrotnie zmieniała się, przychodzili nowi ludzie, wielu, a właściwie wszyscy, z wyjątkiem jednej osoby, z pierwszych wózkowiczów, już nie żyje. Nie ma „Dreptaka”, „Pilota”, poruszających się po ulicach Krakowa pierwszymi „pikolakami”. Pozostała po nich pamięć ich opiekunów i cenne, pełne ekspresji zdjęcia archiwalne, które mogłyby przybliżyć klimat „pierwszej” Kliki z lat siedemdziesiątych.Książka przybliża „filozofię” Kliki, która była tak ważna dla tych młodych ludzi, pchających wózki, i tych na wózkach. Sprawiła ona, że dostrzegli szansę pójścia drogą wolności wewnętrznej, odkrywania świata i drugiego człowieka. Uwierzyli, że ich życie może być piękne, mimo choroby i ograniczeń fizycznych, że nie są sami, że stoją obok nich podobni młodzi, próbujący pokonać swoje problemy, kompleksy, czasem poczucie zagubienia. Dostrzegli, na ile ich „światy” są podobne, na ile czują, myślą i mówią o tych samych sprawach. Czym było i jest dla nich poczucie wspólnoty? Jak wspominają rekolekcje w Trzebini czy Jaworznie, ale także pierwsze „bale” na wózkach podczas „śledziówek”, sylwestrów i andrzejek Klikowych. Beczka i Klika stanowiły i nadal stanowią okazję budowania prawdziwego, niezależnego, pełnego wiary i nadziei życia.

I najważniejsze – w tych działaniach Klika była pierwsza w Polsce. Jeżdżąc na obozy w różne zakątki naszego kraju swoim świadectwem uczyła, jak ważną sprawą jest troska o ludzi na wózkach. Książka "Klika - przygoda na całe życie" jest cenna okazją dla młodych poszukujących swojego miejsca w życiu, bowiem historia Kliki pokazuje, jak przy odrobinie pracy nad sobą i poświęceniu kilku godzin w tygodniu dla tych, którzy nas potrzebują, można odkryć prawdziwą, niepowtarzalną przyjaźń i pójść drogą miłości bliźniego. Oto słowa Wiesi Matyki, założycielki Kliki: "Doświadczenie Kliki było dla nas najlepszą szkołą życia, jaka może spotkać młodą dziewczynę czy chłopaka – nauczyło nas patrzeć na drugiego, szczególnie na chorego, jak na Dobro, które uczy miłości bliźniego. I odtąd już nic nie mogło być takie samo jak dawniej, o czym zapewne wiedzieli nasi bliscy – jak i rodziny naszych wózkowiczów…" Książka, która ukazła się pod redakcją Bogusławy Stanowskiej-Cichoń, jest zapisem wspomnień, fragmentów listów i wywiadów klikowiczów.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl