Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Konwencja PiS w Krakowie

dodano: 2011.09.18Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Konwencji PiS, która odbyła się 18 września w Operze Krakowskiej. Obecni byli kandydaci PiS do Sejmu z całego województwa małopolskiego.
Podczas swego wystąpienia Prezes Jarosław Kaczyński dokonał krytyki rządu: Rząd nie ma pomysłu na Polskę, nie chce Polski silnej i boi się polskich marzeń. Podczas swojego wystąpienia podziękował Kazikowi Staszewskiemu za rzetelną ocenę S. P. Prana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i i ocenę rządów PiS na łamach „Nowej Trybuny Opolskiej”. Stwierdzając, „Wiem, że tak myślą miliony Polaków”.

Swoje przemówienie wygłosił także Andrzej Duda, lider krakowskiej listy PiS. Zapowiedział, że partia przywróci możliwość nieodpłatnego studiowania drugiego kierunku oraz stworzy program do walki z bezrobociem. Stwierdził: „Wiem, że ludzie czekają z utęsknieniem na Polskę sprawiedliwą i równych szans, my tej Polski nie obiecujemy, my się zobowiązujemy, że ją stworzymy”.

Podczas konwencji miało tez miejsce wystąpienie Stanisława Kowalczyka, producenta papryki spod Radomia, którego dorobek zniszczyła lipcowa nawałnica. Poszkodowane tereny wizytował wtedy premier Donald Tusk. Na spotkanie przyjechał wówczas również Stanisław Kowalczyk, który ze łzami w oczach pytał Tuska "Jak dalej żyć panie premierze".

Kowalczyk podsumował: „Mam nadzieję, że pański czas minie”. Jego wystąpienie uhonorowano długimi oklaskami.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl