Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Dr Andrzej Duda Prezydentem Polski

dodano: 2015.08.07

6 sierpnia 2015 r. uczestniczyłem w niezwykłym wydarzeniu historycznym dla Polski – zaprzysiężeniu Prezydenta Andrzeja Dudy w Parlamencie a następnie w uroczystej Mszy św. w Katedrze Św. Jana. W południe miała miejsce uroczystość przekazania dowództwa Wojska Polskiego na Placu Zbawiciela. 
Mimo ogromnych upałów uroczystościom towarzyszył aplauz społeczeństwa – licznie zgromadzonych warszawiaków i przyjezdnych z najdalszych zakątków Polski. Dzień ten był uwieńczeniem wielomiesięcznej kampanii wyborczej, w której podziwiałem niemalże młodzieńczy zapał Andrzeja Dudy połączony z elegancją i życzliwością okazywaną tysiącom spotykanych ludzi, którzy odwzajemniali ją i okazywali entuzjazm i nadzieję na zmianę. Cieszę się, że sprawdziła się moja prognoza wypowiedziana w TVP Kraków w programie „bez krawata” na kilka miesięcy przed wyborami, iż Polacy wybiorą na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dra Andrzeja Dudę, bo jest do tego najbardziej predestynowany. Jako członek Jego Komitetu Wyborczego sekundowałem mu w podróży po Polsce i z każdym kolejnym dniem potwierdzałem swoją wcześniejszą prognozę. Teraz życzę Prezydentowi, by pokładane w nim nadzieje przez miliony Polaków zostały spełnione, a zwłaszcza by udało mu się zjednoczyć podzielony naród  dla budowy Polski naszych marzeń.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl