Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

XXIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

dodano: 2015.09.13

Centralne uroczystości Narodzenia NMP, które przeżywaliśmy w niedzielę 13.09.2015, były wyjątkowym świętem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, licznie zgromadzonych u stóp Matki Bożej na kalwaryjskim wzgórzu. Przeżywaliśmy je pod hasłem: "Miłosierdzie w moim domu". Idea tej pielgrzymki zrodziła się dwadzieścia trzy lata temu i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich było jej współorganizatorem. Od początku członkowie Stowarzyszenia układali teksty Drogi Krzyżowej i czytali poszczególne stacje. Jest tradycją Stowarzyszenia Rodzin w Archidiecezji Krakowskiej, że pielgrzymuje tu co roku.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Obecni byli także biskupi pomocniczy: bp Jan Szkodoń, bp  Jan Zając i bp Grzegorz Ryś, oraz licznie przybyli kapłani archidiecezji krakowskiej.

Kard. Stanisław Dziwisz w swej homilii  nawiązał do hasła tegorocznej pielgrzymki – „Miłosierdzie w moim domu”. – Wzajemne miłosierdzie to najlepsze lekarstwo w naszych różnych sporach rodzinnych. W miłosierdziu wyraża się także pokora, ona także kruszy wszelkie problemy, od których przecież nie jesteśmy wolni – podkreślał kard. Stanisław Dziwisz.
Zaapelował także do polityków, aby w sferze życia publicznego nie było „jałowych sporów i konfliktów”. – Politycy tracą na tym tak ważną energię potrzebną do rządzenia. Trzeba podnieść także kwestie pomocy rodzinie, ona musi mieć faktyczną i konkretną pomoc – zaznaczył metropolita krakowski.  W pielgrzymce uczestniczyło kilka tysięcy wiernych.
Podczas pielgrzymki organizatorzy Światowych Dni Młodzieży apelowali do mieszkańców Krakowa i diecezji o przyjmowanie pielgrzymów w swoich domach w lipcu 2016 roku. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – jak co roku - było obecne na pielgrzymce ze swoim sztandarem. Jak co roku u stóp Pani Kalwaryjskiej modliliśmy się za rodziny. Prezes Zbigniew Cichoń wraz z żoną reprezentowali stany w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl