Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Medal Obrońców Praw Człowieka dla Mec. Z. Cichonia

dodano: 2014.06.11

Adwokatura Polska uhonorowała adwokatów – obrońców politycznych czasu PRL-u. Podczas Gali Wolności, zorganizowanej 10.6.2014 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie z okazji 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów otrzymali specjalne podziękowania i pamiątkowe medale. Wśród odznaczonych Medalem „Dla Obrońcy Praw Człowieka – Adwokatura Polska” był mecenas Zbigniew Cichoń.

Spotkanie uświetnił koncert Małgorzaty Walewskiej, której towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kasprzyka dedykowany wszystkim adwokatom, którzy walczyli o wolność i prawa obywatelskie w czasach komunizmu.

Medal z napisem „Dla Obrońcy Praw Człowieka - Adwokatura Polska” oraz logo
Święta Wolności odebrali także adwokaci: Piotr Łukasz Andrzejewski, Andrzej Bąkowski, Maciej Bednarkiewicz, Anna Bogucka-Skowrońska, Jan Ciećwierz, Maciej Dubois, Czesław Jaworski, Andrzej Malicki, Ewa Milewska-Celińska, Hanna Nowodworska-Grohman, Anna Sobocińska-Lorenc, adw. Ewa Pruchniewicz, Krystyna Skolecka-Kona, Romana Orlikowska-Wrońska, Krzysztof Piesiewicz, Walerian Jan Piotrowski, Edward Rzepka, Feliks Sadownik, Krzysztof Stępiński, Jacek Taylor, Andrzej Woźniak, Piotr Zientarski.

W imieniu odznaczonych przemówiła adw. Anna Bogucka-Skowrońska, która mówiła o strachu, jaki towarzyszył codzienności a jednocześnie o sile i odwadze występowania adwokatów w obronie sprawiedliwości, elementarnych zasad i wartości. - Tego dnia, 4.6.1989 roku nie wiedzieliśmy czy zwyciężyliśmy, ale czuliśmy, że dzieje się coś wielkiego – powiedziała. Podkreśliła, że adwokaci mozolnie budowali ideał ojczyzny i to dzieło nie jest jeszcze ukończone. Nadal, pracując dla ludzi, widzą skalę wykluczenia, biedy, niesprawiedliwości, braku rozliczenia i wyrównania rachunku krzywd. – To jest zadanie Adwokatury na teraz, by upominać się o sprawiedliwość – powiedziała.  

Adw. Andrzej Zwara, prezes NRA, przypomniał, że to właśnie obrońcom politycznym współczesna Adwokatura zawdzięcza swój kształt. - To oni stanowią najlepszą jej cząstkę oraz stworzyli etos zawodu. Te odznaczenia są także symbolem, bo uhonorowane powinno zostać całe pokolenie adwokatów tamtego czasu. - dodał Andrzej Zwara.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl