Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

6 rocznica katastrofy smoleńskiej

dodano: 2016.04.11

W niedzielę rano prezydent Andrzej Duda oraz Marta Kaczyńska uczestniczyli w modlitwie w krypcie na Wawelu i złożyli wieńce przed grobem śp. pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Senator Zbigniew Cichoń wraz z delegacją parlamentarzystów ministrami Andrzejem Adamczykiem i Wiesławem Jańczykiem, senatorami Kazimierzem Wiatrem i Markiem Pękiem złożyli wieniec w krypcie przed sarkofagiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Następnie delegacja udała się na grób ś. p. ministra Zbigniewa Wassermanna na Bielanach, aby złożyć wieniec i kwiaty na jego grobie.
 
W Warszawie senator uczestniczył w odsłonięciu tablicy na budynku Ministerstwa Rozwoju upamiętniającej Grażynę Gęsicką, szefową tego ministerstwa w latach 2005-2007. W uroczystości wzięli udział m.in. rodzina Grażyny Gęsickiej - córka Klara Gęsicka, premier Beata Szydło, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Adam Kwiatkowski, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, ministrowie rządu Szydło, parlamentarzyści PiS. Prezes Jarosław Kaczyński podczas uroczystości powiedział: "Grażyna Gęsicka rzeczywiście wpłynęła w sposób niezwykle pozytywny na dzieje naszego kraju. Wspominam ją zawsze jako serdeczną koleżankę, jako kogoś bardzo bliskiego. Tego rodzaju osoby spotyka się w życiu bardzo rzadko". Na ścianie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Januszowi Krupskiemu, byłemu kierownikowi instytucji. Tablicę odsłoniła w niedzielę żona zmarłego oraz obecny szef urzędu.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl