Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Doroczna pielgrzymka parlamentarzystów

dodano: 2017.02.02

2 lutego w Święto Matki Boskiej Gromnicznej senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w 28. Pielgrzymce Parlamentarzystów na Jasną Górę.

Tegoroczna pielgrzymka miała szczególny wymiar - w imieniu polskich parlamentarzystów wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i poseł Elżbieta Kruk przekazali dla Jasnej Góry akty uchwał Sejmu i Senatu, podjęte w listopadzie i grudniu 2016 r., ustanawiające rok 2017 Rokiem Jubileuszu 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
„To jest szczególny rok - rok 2017 jest z woli Sejmu i Senatu Rokiem Jubileuszowym w 300-lecie podjęcia decyzji przez papieża Klemensa o ukoronowaniu i ustanowieniu Matki Bożej Częstochowskiej Królową Polski – podkreślił Joachim Brudziński, wicemarszałek Sejmu - Dla mnie jako dla posła, i myślę że dla wszystkich moich koleżanek i kolegów jest to podwójny powód do wdzięczności Bożej Opatrzności - raz, że mogliśmy w trakcie prac tej kadencji, tego Parlamentu móc przyłożyć rękę do tego, aby i Sejm i Senat ten rok ustanowili Rokiem Jubileuszowym, a drugi powód to to, że dzięki Bożej Opatrzności pomimo rożnych trudności, jakie nas spotykały tutaj na drodze jadąc do Częstochowy, mogliśmy w tej Eucharystii, w tym szczególnym sanktuarium narodowym, jakim jest Jasna Góra, móc w corocznej Pielgrzymce Parlamentarzystów przed wizerunkiem Matki Bożej modlić się o pokój w naszej Ojczyźnie, modlić się o błogosławieństwo Królowej Polski dla naszej umiłowanej Ojczyzny i modlić się w swoich własnych intencjach”.
300 lat temu na Jasnej Górze koronacja zjednoczyła senatorów, parlamentarzystów, króla i możnowładców. Kiedy Polska traciła na swoim blasku, to Jasna Góra była zwornikiem jedności, pokazaniem, że pobożność maryjna dla Polaków jest czymś bardzo ważnym, powiedział senator Czesław Ryszka.
O godz. 11.00 w Kaplicy Matki Bożej została odprawiona Msza św., której przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. „Nasza epoka już dzisiaj określa siebie bardzo kulturalnie: postnowoczesna, postchrześcijańska, posthumanistyczna. Słowem 2016 roku w Europie i świecie stało się: postprawda. (…) Pytamy siebie, co zostawimy po sobie w dziedzictwo, jaki fundament dla przyszłości Polski, Europy i świata?(…) Drodzy bracia i siostry, odpowiadamy sobie dzisiaj na pytanie: czy Chrystus jest naszym światłem? czy jest naszą drogą?”.

„Maryjo, prowadź nas ku Chrystusowi, który jest Prawdą, Drogą, Światłem i Sensem naszego życia, teraz i w przyszłości. Amen” – zakończył metropolita częstochowski.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl