Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w krakowskich obchodach upamiętniających 30. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

dodano: 2008.10.11W sobotę 11 października Senator wraz z małżonką uczestniczył w uroczystym Nabożeństwie pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza na rozpoczęcie prac budowlanych Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w krakowskich Łagiewnikach na terenie tzw. Białych Mórz. W uroczystościach wziął udział kardynał Franciszek Macharski i biskupi krakowscy Stanisław Zając i Józef Guzdek, licznie zebrani księża, parlamentarzyści m.in. poseł Andrzej Adamczyk, Senator Stanisław Bisztyga, władze miasta Krakowa.
W swoim przesłaniu do zebranych kard. Dziwisz podkreślił znaczenie tego miejsca, gdzie rozpoczyna się budowa Centrum Jana Pawła II w bezpośredniej bliskości przymusowych robót młodego Karola Wojtyły w czasie okupacji. Kardynał zwrócił się do zebranych prosząc o wsparcie tego dzieła. Następnie głos zabrał prezydent Miasta Jacek Majchrowski i wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Miast i Gmin.

O godzinie 15.00 Senator dokonał także wpisu w Księdze Pamiątkowej z okazji 30-lecia pontyfikatu w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich w sali "Okna Papieskiego". Uroczystość ta odbyła się w obecności Metropolity Krakowskiego, a zorganizowana została przez Katolickie Centrum Kultury i Pocztę Polską.

W sobotę Senator uczestniczył także w otwarciu wystawy "Droga do Watykanu. Jan Paweł II w 30. rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w Pałacu Krzysztofory. Tematyka wystawy ukazywała związki Krakowa i Polski z Watykanem na przestrzeni wieków. Następnie uczestnicy przeszli do Muzeum Archidiecezjalnego Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie przy ul. Kanoniczej, gdzie mogli obejrzeć pamiątki po Karolu Wojtyle z czasu, gdy kierował Metropolią Krakowską - w tym m.in. słynny paszport, który służył mu w drodze na konklawe, z którego nigdy już potem nie wrócił. Spotkanie zakończyło się sympatyczną niespodzianką. Zwiedzający wystawę obdarowani zostali kremówkami przedniej jakości.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl