Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

I Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne "O Matce Bożej"

dodano: 2008.12.10Senator RP Zbigniew Cichoń objął patronat honorowy nad I Karmelitańskimi Warsztatami Muzycznymi, zorganizowanymi przez Klasztor Karmelitów Bosych w Krakowie w dniach 5 - 8 grudnia 2008 roku.
Inicjatorem zorganizowania warsztatów, które miały na celu przede wszystkim kultywowanie tradycji śpiewu chorałowego, a zwłaszcza chorału karmelitańskiego, był pan Maciej Sternicki, organista w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny. Warsztaty Karmelitańskie zgromadziły młodzież z rożnych stron Polski, między innymi z Przemyśla i z Tarnowa. W niedzielę 7 grudnia 2008 roku senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką w wykładzie prowadzonym przez pana Jana Pospieszalskiego, w czasie którego pozdrowił uczestników warsztatów.

W poniedziałek 8 grudnia 2008 roku obchodzona była Uroczystość Odpustowa Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która otworzyła obchody Roku Dziękczynnego za 100 lat obecności Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie. Senator Zbigniew Cichoń wziął w tym dniu udział wraz z małżonką w uroczystej Mszy św., której przewodniczył O. Albert Wach OCD prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, a także w koncercie wieńczącym I Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne.

6 grudnia 1909 Zakon Karmelitów Bosych, po 112 latach od kasaty krakowskich klasztorów Karmelitów Bosych, powrócił do Miasta Krakowa.


powrótWykonanie CMS: Yellowteam.pl