Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Kulisy Traktatu lizbońskiego - materiał filmowy

dodano: 2008.04.23

Zapraszamy Państwa do oglądnięcia materiału filmowego z dyskusji panelowej "Kulisty Traktatu lizbońskiego"


więcej

Zbigniew Cichoń na Litwie

dodano: 2008.04.16

17 kwietnia (czwartek) senator Zbigniew Jan Cichoń weźmie udział w konferencji na temat ochrony życia w stadium prenatalnym. Spotkanie odbędzie się w Wilnie w Parlamencie Republiki Litewskiej.
więcej

Senacka debata o Traktacie lizbońskim

dodano: 2008.04.15

2 kwietnia 2008 roku na 8. posiedzeniu Senatu przedstawiciele Wyższej Izby debatowali i głosowali za ratyfikacją Traktatu lizbońskiego. W dyskusji aktywnie uczestniczył senator Zbigniew Jan Cichoń. więcej

Kulisy traktatu lizbońskiego

dodano: 2008.04.07

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dyskusyjne z posłem parlamentu
europejskiego Konradem Szymańskim

Kulisy traktatu lizbońskiego

w dyskusji panelowej wezmą udział:

mec. Zbigniew Cichoń - senator RP
Jarosław Gowin - poseł na sejm RP
Zbigniew Wassermann - poseł na sejm RP

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia br. o godz. 17.00 w budynku Instytutu
Historii UJ (Collegium Witkowskiego) przy ulicy Gołębiej 13 w auli im.
ks. prof. Józefa Tischnera. więcej

Konferencja prasowa

dodano: 2008.04.04

Szanowni Państwo,

zapraszam na konferencję prasową dotyczącą pozbawienia wolności i warunków w polskich aresztach w związku ze śmiercią obywatela Rumunii Claudiu Crulica w areszcie w Krakowie.

Konferencja z udziałem posła Zbigniewa Wassermanna odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godzinie 12.15 przy ul. Kasprowicza 22, w siedzibie Biura Senatorskiego.

Senator Zbigniew Cichoń
wiceprzewodniczący Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl