Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

"Macierzyństwo i ojcostwo - naturalne powołanie i wyzwania współczesności" - zaproszenie na sympozjum

dodano: 2008.05.28Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Archidiecezji Krakowskiej, Katedra Teologii Duchowości WT PAT i Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zapraszają na Sympozjum pod patronatem Metropolity Krakowskiego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza
więcej

Samorząd terytorialny - w służbie Ojczyźnie. Zaproszenie na konferencję

dodano: 2008.05.26

27 maja 2008 r senator Zbigniew Cichoń weźmie udział w konferencji organizowanej przez prezesa PiS Jarosława Kczyńskiego i Przewodniczącego PiS Przemysława Gosiewskiego, gdzie przedstawi prelekcje pt "Kontekst europejski samorządu terytorialnego. Szanse i zagrożenia"
więcej

Odsłonięcie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego

dodano: 2008.05.2525 maja 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystsci odłonięcia pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego . więcej

Senator Zbigniew Cichoń podczas Jubileuszowych XV Dni Bieżanowa

dodano: 2008.05.25

W sobotę 24 maja i niedzielę 25 maja br. w Bieżanowie (starym) obchodzono XV „Dni Bieżanowa". W uroczystościach uczestniczył senator Zbigniew Cichoń.

więcej

Polska depozytariuszem chrześcijaństwa w Europie

dodano: 2008.05.24

Relacja z wystąpienia senatora Zbigniewa Cichonia na konferencji w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości więcej

Do Chin nie jedźmy nawet na rowerze

dodano: 2008.05.14Z senatorem Zbigniewem Cichoniem rozmawiają Łukasz Grzesiczak i Bartłomiej Kwasek.

Panie Senatorze, na co dzień porusza się Pan na rowerze, czy przyjechał Pan specjalnie na rozmowę z nami?

Zbigniew Cichoń: Panowie, przy tej ilości obowiązków typowo urzędniczych, podczas wykonywania których jestem pozbawiony ruchu, to właśnie rower dostarcza mi odrobinę rekreacji.

Jestem zapalonym cyklistą. Gdy mam tylko chwilę jeżdżę na nim. Niedawno sprawiłem sobie składany rower, który wożę zawsze w bagażniku samochodu i przy najmniejszej nawet okazji przesiadam się na niego, by ominąć zatłoczone ulice Krakowa.

Po raz pierwszy jest Pan Senatorem. Jak z perspektywy prawnika praktyka postrzega Pan instytucję, jaką jest Senat?

To zupełnie nowe doświadczenie. Na samym początku musiałem poznać procedury działania całej tej machiny oraz usytuowanie poszczególnych służb, które zajmują się obsługą Senatu.

Ważne było także nawiązanie kontaktów z poszczególnymi senatorami, by zorientować się co do ich poglądów i na kogo można liczyć w określonych sprawach.

Od razu aktywnie włączyłem się w pracę Izby. Widzę już pierwsze efekty - właśnie otrzymałem odpowiedzi od Ministra Sprawiedliwości i Ministra Finansów w sprawie interpelacji, z którymi występowałem.

Zapraszamy do zapoznania się z całością rozmowy
więcej

Dotknąć Historii – Robotnicy 1980 – 1989 – wystawa fotografii i dokumentów

dodano: 2008.05.13

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w otwarciu wystawy fotografii „Dotknąć Historii – Robotnicy 1980 – 1989”. Wystawa ukazuje dzieje niezależnych związków zawodowych, historię ich walki o prawo do swobodnego zrzeszania się – począwszy od roku 1956 przez 1970, 1976 i 1980 r.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl