Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Podarujmy lato dzieciom ze Wschodu - Kraków 2008

dodano: 2008.07.30

Senator Zbigniew Cichoń 22 lipca 2008 r. spotkał się w Sali Obrad Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa z polskimi dziećmi z Ukrainy, Białorusi i Obwodu Kaliningradzkiego.
więcej

Większa swoboda wypowiedzi w debacie politycznej

dodano: 2008.07.28"Szersze granice dopuszczalnej krytyki polityków a także swobody ich wypowiedzi jako reprezentantów społeczeństwa nie są jeszcze powszechnie [w Polsce - dop. admin] przyjmowane. Zbyt często stosuje się standardy stosowne do innych osób, nie piastujących funkcji politycznych i zbyt łatwo sądy posługują się domniemaniem bezprawności i ingerencji w cudze dobra osobiste" - pisze w swoim artykule w "Rzeczpospolitej" senator Zbigniew Cichoń. Zapraszamy do zapoznania się z całością wypowiedzi.
więcej

Spotkanie Rodzin Polonijnych

dodano: 2008.07.28

27 lipca 2008 r senator Zbigniew Cichoń wziął udział w Spotkaniu Rodzin Polonijnych organizowanym przez stowarzyszenie „Wspólnota polska”. Spotkanie miało miejsce w Wieliczce.
więcej

"Knebel sądowy" - konferencja prasowa

dodano: 2008.07.26

26 lipca 2008 r. odbyła się konferencja prasowa pt. "Knebel sądowy. Protest osób publicznych sądzonych za wolność słowa", z udziałem m.in. posłów Jacka Kurskiego i Zbigniewa Wassermanna, senatora Zbigniewa Cichonia oraz publicystów.
więcej

Obchody w Łazach

dodano: 2008.07.15

Senator Znigniew Cichoń uczestniczył w obchodach 65. rocznicy pacyfikacji małopolskiej wsi Łazy przez hitlerowców więcej

Nowelizacja kodeksu postępowanie karnego

dodano: 2008.07.03

Komisja Ustawodawcza Senatu przedstawiła projekt nowelizacji kodeksu postępowania karnego, który zmienia zasady obserwacji oskarżonych w zakładach psychiatrycznych. Sprawozdawcą projektu był senator Zbigniew Cichoń.

więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl