Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Dożynki miejskie Łuczanowice 2008

dodano: 2008.08.28W przedostatnią niedzielę wakacji 24 sierpnia w Krakowie obchodzone były "dożynki miejskie". Tegoroczne święto plonów odbyło się w Nowej Hucie na boisku Klubu Sportowego "Iskra – Łuczanowice", przy ul. Mycielskiego. W uroczystościach wziął udział senator Zbigniew Cichoń.
więcej

Wakacyjna rozmowa z senatorem Zbigniewem Cichoniem

dodano: 2008.08.25O krakowskich trasach rowerowych, muzyce i książkach na lato - opowiada senator Zbigniew Cichoń. Zapraszamy do lektury wakacyjnej rozmowy...
więcej

Otwarcie sali gimastycznej w Rzeszotarach

dodano: 2008.08.20

W sobotę 16 sierpnia senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w otwarciu nowej sali gimnastycznej wybudowanej przy szkole podstawowej w Rzeszotarach.
więcej

Wniebowzięcie NMP - uroczysta Msza św. w Nowosielcach

dodano: 2008.08.18W piątek w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Mszy św. w Nowosielcach koło Przeworska, która miała miejsce w pięknym, zabytkowym, drewnianym Kościele, liczącym sobie ok. 500 lat ( z 1520 r.).
więcej

Rocznica śmierci Edyty Stein i uroczystości w Oświęcimiu

dodano: 2008.08.099 sierpnia przypadła 66-ta rocznica śmierci Edyty Stein, Siostry Teresy Benedykty od Krzyża, współpatronki Europy zamordowanej w Auschwitz-Birkenau 9 sierpnia 1942r.
więcej

Otwarcie przepompowni na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

dodano: 2008.08.08

W piątek dnia 08.08.2008 r. o godz. 11.30 w Przepompowni P-2 BAŚKA w Wawrzeńczycach odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie gminnych przepompowni melioracyjnych.
więcej

Obchody XLIII Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej

dodano: 2008.08.06Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w obchodach XLIII (28. po wojnie) Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej, które rozpoczęły się w sobotę, 2 sierpnia, Mszą św. w Katedrze na Wawelu upamiętniającą wymarsz I Kompanii kadrowej z Oleandrów do Królestwa Polskiego.
więcej

10 najpiękniejszych tras rowerowych

dodano: 2008.08.05

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem Pawła Klimka "10 najpiękniejszych tras rowerowych w Europie", który przeczytać można w portalu Onet.pl więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl