Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Jałta. Międzynarodowa Konferencja "Obrona praw człowieka poprzez mechanizmy sądownictwa administracyjnego na Ukrainie i w Polsce"

dodano: 2008.10.23Senator Zbigniew Cichoń wygłosi wykład podczas Międzynarodowej Konferencji, która odbędzie się w dniach 23 - 24 października 2008 r. na Krymie w Jałcie. Tematem wykładu będą "Sprawy tradycyjnie administracyjne uznawane przez artykuł 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, sprawy cywilne, do których ma zastosowanie tenże artykuł w świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu".
więcej

Rzym. Uroczystość przyznania nagrody im. Ludovica Trarieux

dodano: 2008.10.22Dziś (22 października 2008 r.) senator Zbigniew Cichoń uczestniczy w Rzymie w uroczystości przyznania XIII międzynarodowej nagrody im. Ludovica Trarieux 2008 Instytutu Praw Człowieka dla adwokata z Birmy U Aye Myint. Nagroda zostanie wręczona w Senacie Republiki Włoch w Pałacu Giustiniani nieopodal Panteonu.
więcej

Inauguracja Roku Akademickiego na Papieskiej Akademii Teologicznej

dodano: 2008.10.20W poniedziałek 20 października senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2008/2009 na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.
więcej

Włamanie do mieszkania w Warszawie

dodano: 2008.10.18

W dniu 14 października 2008 o godz. 20.00 senator Zbigniew Cichoń po przyjściu do służbowego mieszkania w Warszawie stwierdził, iż dokonano do niego włamania. Dwa zamki były wyłamane w sposób doskonale maskujący ten fakt. Do mieszkania mógł wejść każdy, gdyż drzwi były jedynie przymknięte. Mieszkanie było w nieładzie, zwłaszcza przeszukane zostały książki i dokumenty znajdujące się w mieszkaniu, co wskazuje na pozarabunkowy cel włamania, zważywszy na to, iż nic nie zginęło. Policja prowadzi postępowanie w sprawie włamania.
więcej

Senat Rzeczypospolitej Polskiej uczcił 30. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

dodano: 2008.10.16

16 października na 19. posiedzeniu Senatu RP VII kadencji senator Zbigniew Cichoń odczytał przygotowany przez siebie projekt uchwały okolicznościowej w sprawie uczczenia 30. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. więcej

Wizyta parlamentarzystów w Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie

dodano: 2008.10.13

13 października senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu dla parlamentarzystów zorganizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, które miało miejsce w Pałacu Konopków w Wieliczce.
więcej

Uroczysta Msza św. w Bazylice w Łagiewnikach i odłonięcie pomnika Jana Pawła II na Wawelu

dodano: 2008.10.12W niedzielę 12 października Senator wziął udział w uroczystej Mszy św. w Bazylice w Łagiewnikach z okazji 50-lecia konsekracji Ks. Karola Wojtyły na biskupa i 30-lecia Jego wyboru na Stolicę Apostolską.
więcej

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w krakowskich obchodach upamiętniających 30. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

dodano: 2008.10.11W sobotę 11 października Senator wraz z małżonką uczestniczył w uroczystym Nabożeństwie pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza na rozpoczęcie prac budowlanych Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w krakowskich Łagiewnikach na terenie tzw. Białych Mórz. W uroczystościach wziął udział kardynał Franciszek Macharski i biskupi krakowscy Stanisław Zając i Józef Guzdek, licznie zebrani księża, parlamentarzyści m.in. poseł Andrzej Adamczyk, Senator Stanisław Bisztyga, władze miasta Krakowa.
więcej

Spotkanie z przedstawicielami Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

dodano: 2008.10.07

7 października 2008 r. senator Zbigniew Cichoń spotkał się z dziennikarzami reprezentującymi środowisko katolickie zrzeszonymi w Katolickim Stowarzyszeniu Dziennikarzy.
więcej

Inauguracja Roku Akademickiego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

dodano: 2008.10.06

6 października 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w otwarciu roku akademickiego na krakowskim AWF-ie.
więcej

Senator Cichoń na Pielgrzymce Prawników na Jasnej Górze

dodano: 2008.10.05

4 października 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Dniu Skupienia Katolickich Prawników Polskich w Częstochowie. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9.00 Drogą Krzyżową na Wałach. Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył JE ks. bp prof. dr. hab. Gen. Dywizji Tadeusz Płoski.
więcej

Otwarcie Roku Akademickiego w Uniwersytecie Ekonomicznym

dodano: 2008.10.04

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w 84. inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym, które odbyło się 2 października 2008 r. więcej

Spotkanie ze związkowcami z Belgii

dodano: 2008.10.03

1 października 2008 r. senator spotkał się z grupą 85 związkowców z Belgii i członkami Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Małopolska. Tematem wystąpienia Senatora podczas spotkania było miejsce Polski w Unii Europejskiej i procesy imigracyjne oraz problematyka wprowadzenia euro.
więcej

Doktorat w sprawie o mienie zabużańskie

dodano: 2008.10.02

22 września miała miejsce obrona pracy doktorskiej na wydziale prawa Uniwersytetu Wrocławskiego pani Krystyny Michniewicz-Wanik. Temat pracy brzmiał: Konstytucyjno-prawne podstawy roszczeń zabużańskich. Senator Zbigniew Cichoń został zaproszony na tę obronę jako prowadzący sprawę przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.
więcej

Uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego 2008/2009 na Uniwersytecie Jagiellońskim

dodano: 2008.10.01Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystości otwarcia 645. roku akademickiego 2008/2009 na najstarszej polskiej uczelni. Uroczystosć odbyła się 1 października w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl