Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Konferencja w Parlamencie Europejskim w Brukseli

dodano: 2008.11.28

W dniu 2 grudnia 2008 roku senator Zbigniew Cichoń weźmie udział w Forum Współpracy Sądowniczej w zakresie spraw cywilnych, które odbędzie się w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
więcej

Uroczystości pogrzebowe gen. Władysława Sikorskiego

dodano: 2008.11.2726 listopada 2008 roku senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką w uroczystościach pogrzebowych śp. gen. Władysława Sikorskiego, które odbyły się w Krakowie.
więcej

Sympozjum "Wezwani do miłosierdzia"

dodano: 2008.11.24

22 listopada 2008 roku w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie odbyło się sympozjum pt. "Wezwani do miłosierdzia" . Podczas sympozjum senator Zbigniew Cichoń wygłosił wykład pt. "Bezpłatna pomoc potrzebującym a regulacje prawne".
więcej

Zapis wykładu z Jałty

dodano: 2008.11.19

Zapraszamy Państwa do lektury wykładu "Obrona praw człowieka poprzez mechanizmy sądownictwa administracyjnego na Ukrainie i w Polsce", jaki senator Zbigniew Cichoń wygłosił podczas międzynarodowej konferencji na Jałcie (23-24 października 2008 r.).
więcej

101 rocznica śmierci św. Rafała Kalinowskiego

dodano: 2008.11.18W niedzielę 16 listopada 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką w uroczystościach odpustowych św. Rafała Kalinowskiego w Klasztorze w Czernej. Msza obyła się w 101 rocznicę śmierci świętego, wyniesionego na ołtarze przez Jana Pawła II  podczas stanu wojennego w 1983 r.
więcej

Sympozjum "Wezwani do miłosierdzia"

dodano: 2008.11.17

22 listopada 2008 roku odbędzie się sympozjum pt. „Wezwani do miłosierdzia” w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie. Podczas sympozjum senator Zbigniew Cichoń wygłosi wykład pt. „Bezpłatna pomoc potrzebującym a regulacje prawne”.
więcej

Jubileusz Piętnastolecia Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich

dodano: 2008.11.138 listopada 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką w Jubileuszu Piętnastolecia Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w krakowskich Łagiewnikach.
więcej

Krakowskie obchody Święta Niepodległości

dodano: 2008.11.1211 listopada 2008 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką w obchodach 90. rocznicy odzyskania niepodległości. więcej

Centrum Kultury Duchowej im. św. Edyty Stein

dodano: 2008.11.04W niedzielę dnia 26 października 2008 roku w Centrum Kultury Duchowej "Communio Crucis" im. św. Edyty Stein odbyło się spotkanie na temat książki "Antologia mistyki polskiej"
więcej

Obchody 90. rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej

dodano: 2008.11.01W piątek 31 października 2008 roku miały miejsce w Krakowie uroczyste obchody 90. rocznicy wyzwolenia Miasta spod władzy zaborczej. W uroczystościach tych wziął udział Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Profesor Lech Kaczyński.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl