Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Reforma wymiaru sprawiedliwości? Tak, ale jaka? - audycja w Radiu Maryja

dodano: 2008.12.22

W poniedziałek 22 grudnia 2008 roku senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w audycji w Radiu Maryja na temat reformy wymiaru sprawiedliwości. Zapraszamy do jej wysłuchania.
więcej

Życzenia

dodano: 2008.12.20Szanowni Państwo, Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas refleksji, spotkań rodzinnych i radości. Z tej okazji składam Państwu najserdeczniejsze życzenia, aby ten święty czas wypełniony był spotkaniem z nowo narodzonym Synem Bożym i z najbliższymi. Życzę również radosnego, pełnego nadziei Nowego 2009 Roku.

Zbigniew Jan Cichoń z rodziną
więcej

Senator Zbigniew Cichoń na konferencji o zapłodnieniu in vitro

dodano: 2008.12.19

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział we wtorek 16 grudnia 2008 roku w Warszawie w konferencji pt. Czy wylewać dziecko z kąpielą o możliwości alternatywy dla in vitro, jaką jest Natural Procreative Technology (NaProTechnology). W konferencji uczestniczyli państwo Pietrusińscy, małżeństwo, które samo leczy się w Irlandii w klinice NaProTechnology oraz pani dr med. Ewa Ślizień-Kuczapska.
więcej

Konferencja w 60-tą rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - relacja video

dodano: 2008.12.17Zapraszamy Państwa do oglądnięcia pełnej relacji fimowej z konferencji zorganizowanej przez biuro senatorskie senatora Zbigniewa Cichonia. Konferencja odbyła się z okazji 60-tej rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
więcej

I Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne "O Matce Bożej"

dodano: 2008.12.10Senator RP Zbigniew Cichoń objął patronat honorowy nad I Karmelitańskimi Warsztatami Muzycznymi, zorganizowanymi przez Klasztor Karmelitów Bosych w Krakowie w dniach 5 - 8 grudnia 2008 roku.
więcej

60-ta rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka

dodano: 2008.12.02Studenci prawa UJ oraz Senator RP Zbigniew Cichoń serdecznie zapraszają na konferencję prasową z okazji 60-lecia uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Konferencja odbędzie się 9 grudnia (wtorek) 2008 r. o godz. 12.00 w Księgarni „Caffé” w Krakowie przy ul. Stolarskiej 8 - 10.
więcej

Jubileusz 90-lecia istnienia Adwokatury Polskiej

dodano: 2008.12.01

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystości jubileuszu 90-lecia Adwokatury Polskiej, która odbyła się 29 listopada 2008 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, kościelnych, sądownictwa oraz samorządów zawodów zaufania publicznego.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl