Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Wykład senatora Zbigniewa Cichonia - relacja

dodano: 2009.04.2726 kwietnia br. Senator Zbigniew Cichoń wygłosił wykład na temat „Prawo – przestrzeń wolności czy zniewolenia człowieka”. Wykład miał miejsce w Centrum Kultury Duchowej im. św. Edyty Stein przy ulicy Rakowickiej 18 w Krakowie.
więcej

Senator Zbigniew Cichoń w obronie dotacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego

dodano: 2009.04.24

Senator Zbigniew Cichoń wystąpił w obronie ustawy przyznającej dotację Uniwersytetowi Jagiellońskiemu na budowę Kampusu.
więcej

Wykład senatora Zbigniewa Cichonia - zaproszenie

dodano: 2009.04.23CENTRUM KULTURY DUCHOWEJ „COMMUNIO CRUCIS” IM. ŚW. EDYTY STEIN zaprasza w niedzielę 26 kwietnia 2009 r. na spotkanie z mec. Zbigniewem Cichoniem, Senatorem RP, wiceprzewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, który wygłosi wykład na temat: Prawo – przestrzeń wolności czy zniewolenia człowieka

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00, godz. 17.30 – medytacja. Wykład rozpocznie się o godz. 18.00.

Centrum Kultury Duchowej im. św. Edyty Stein
ul. Rakowicka 18
30-960 Kraków

jak trafić? - mapa

Serdecznie zapraszamy!

Inicjatywy podejmowene przez Centrum Kultury Duchowej Communio Crucis - zobacz

Święto Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

dodano: 2009.04.19Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczył w uroczystej mszy św. z okazji Święta Miłosierdzia Bożego, która odprawiona została 19 kwietnia 2009 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Sumie pontyfikalnej przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także senatorowie RP Maciej Klima, Stanisław Bisztyga, poseł Ireneusz Raś, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz przedstawiciele Rady Miasta Krakowa, a także mecenas Maciej Bednarkiewicz, obrońca w głośnych procesach politycznych lat 80-tych związany ze środowiskiem pierwszej Solidarności.
więcej

Pogrzeb prof. Andrzeja Stelmachowskiego

dodano: 2009.04.17

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 15 kwietnia 2009 r. w pogrzebie prof. Andrzeja Stelmachowskiego, wybitnego prawnika, uczestnika rozmów okrągłostołowych, pierwszego marszałka odrodzonego Senatu RP. Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 14 mszą świętą w warszawskiej Archikatedrze św. Jana. Przewodniczył jej metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz.
więcej

Życzenia

dodano: 2009.04.06Nowej Nadziei
płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,
pełnych refleksji,
radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
życzy senator Zbigniew Cichoń

"Moją polityką jest miłość" - relacja z otwarcia wystawy

dodano: 2009.04.031 kwietnia 2009 r. w Senacie została otwarta wystawa pt. "Moją polityką jest miłość"- Święta Urszula - Julia Maria hr. Ledóchowska (1865 - 1939). Wystawę w Senacie zorganizowano z inicjatywy senatora Zbigniewa Cichonia.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl