Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Posiedzenie Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu

dodano: 2009.06.30

Senator Cichoń został zaproszony na posiedzenie Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu. więcej

Senator Zbigniew Cichoń w "Tematach Dnia" TVP Kraków

dodano: 2009.06.22Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w programie Tematy Dnia w TVP Kraków, gdzie rozmawiał wraz senatorem Januszem Sepiołem o projekcie ustawy miedialnej. więcej

Senator Zbigniew Cichoń krytykuje projekt nowej ustawy medialnej

dodano: 2009.06.19W czasie 35. posiedzenia Senatu, w toku dyskusji nad pkt. 3 - Stanowisko Senatu w sprawie ustawy o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych senator Zbigniew Cichoń zabrał głos krytykując jej zapisy uzależniające media publiczne od rządu.
więcej

Uroczysta Sesja Rady Powiatu Wielickiego

dodano: 2009.06.18

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystej Sesji Rady Powiatu Wielickiego poświęconej 10 – leciu Powiatu Wielickiego, która miała miejsce w Kopalni Soli w Wieliczce 17 czerwca 2009 roku. Poprzedziła ją Msza św. w intencji Mieszkańców Powiatu ( w kaplicy św. Kingi). Sesję uświetnił także jubileuszowy koncert.

Zmiana Konstytucji

dodano: 2009.06.18

Wystąpienie Senatora Zbigniewa Cichonia w toku 35. posiedzenia Senatu dotyczące zmiany Konstytucji. więcej

Festyn Świętej Kingi

dodano: 2009.06.17Senator Zbigniew Cichoń był współorganizatorem (jako Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Krakowskiej) i brał udział w Festynie Świętej Kingi zorganizowanym na wielickim zamku 11 czerwca 2009 roku.
więcej

"Ruch drogowy: błędne poprawianie błędów" - Rzeczpospolita

dodano: 2009.06.17

Prezentujemy artykuł senatora Zbigniew Cichonia o nieżyciowych wymaganiach wobec prowadzących pielgrzymki. Tekst ukazał się w Rzeczpospolitej 17 czerwca 2009 r. więcej

Senator Zbigniew Cichoń na uroczystościach Bożego Ciała

dodano: 2009.06.16Senator Zbigniew Cichoń brał udział w uroczystej procesji z okazji Bożego Ciała, jaka przeszła pod przewodnictwem ks. kardynała Stanisława Dziwisza po Rynku w Krakowie 11 czerwca 2009 roku. więcej

Krajowa Konwencja Pro Publico Bono

dodano: 2009.06.16

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w Krajowej Konwencji Pro Publico Bono - „Samorządność dla Rzeczypospolitej”, która odbyła się w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 10 czerwca 2009 roku.
więcej

Uroczysta Sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego

dodano: 2009.06.15

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego z okazji obchodów Święta Małopolski, która odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie 10 czerwca 2009 roku. Święto Małopolski zbiegło się w tym roku z 30. rocznicą Bierzmowania Dziejów dokonanego przez Jana Pawła II w trakcie Jego pierwszej pielgrzymki papieskiej do Polski, a także z 10. rocznicą powołaniu samorządu województwa.
więcej

Festyn Św. Kingi - zaproszenie

dodano: 2009.06.10

STOWARZYSZENIE RODZIN KATOLICKICH PRZY PARAFII ŚW. KLEMENSA W WIELICZCE I MUZEUM ŻUP KRAKOWSKICH

zapraszają w niedzielę 14 czerwca 2009 r. na dziedziniec Zamku w Wieliczce na  XI Festyn Św. Kingi,  który jest imprezą radości adresowaną do dzieci i ich rodziców w rocznicę kanonizacji św. Kingi.

Festyn rozpocznie się po Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W GRACH I ZABAWACH, KONKURSACH SPRAWNOŚCIOWYCH I QUIZACH

W programie m. in. występy:
Teatrzyku "Żaczek" ze sztuką "Wielicki skarb" pod kierownictwem Joanny Tebień, Przedszkola Samorządowego w Podłężu im. Św. Kingi z programem "Pierścień Św. Kingi" pod kierownictwem Danuty Gąski, Kwartetu Akordeonowego OZO z klasy Oskara Guta i trębaczy z klasy trąbki Pawła Gajewskiego ze Szkoły Muzycznej w Wieliczce oraz Orkiestry Gimnazjalnej z Podstolic pod przewodnictwem Stanisława Gawora i dzieci ze Świetlicy Św. Kingi przy Kościele Św. Klemensa.

Wręczenie austriackiego odznaczenia Ks. Kard. Dziwiszowi

dodano: 2009.06.09

Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski został odznaczony Wielkim Krzyżem Honorowym na Wstędze za Zasługi na Rzecz Republiki Austrii. Uroczyste wręczenie odznaczenia miało miejsce 8 czerwca 2009 roku w Sali Okna Papieskiego w siedzibie Arcybiskupów Krakowskich. W uroczystości uczestniczyła żona senatora Zbigniewa Cichonia, Bogusława Stanowska - Cichoń.
więcej

625 – lecie parafii w Nowosielcach koło Przeworska

dodano: 2009.06.09Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w niedzielę 7 czerwca 2009 r. w uroczystościach związanych z obchodami 625 – lecia parafii pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Parafię w Nowosielcach erygowano w 1384 roku. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. celebrowanej przez ks. kardynała Mariana Jaworskiego. Okolicznościową homilię wygłosił ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Duchowości Papieskiej Akademii Teologicznej. W uroczystościach brali udział także proboszczowie sąsiednich parafii
więcej

Uroczystości Hallerowskie w Jurczycach

dodano: 2009.06.08Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył uroczystościach Hallerowskich, jakie miały miejsce w Jurczycach koło Skawiny 6 czerwca 2009 roku. Głównym punktem uroczystości było przekazanie repliki sztandaru „Błękitnej Armii” Towarzystwu Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków przez gen. dyw. Edwarda Gruszkę – dowódcę 2 Korpusu Zmechanizowanego im. gen. Broni Władysława Andersa w Krakowie, w imieniu Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Organizatorem było Towarzystwo Pamięci gen. Józefa Hallera i Hallerczyków.
więcej

Uroczystości na Wawelu

dodano: 2009.06.05

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w obchodach 20. rocznicy wyborów kontraktowych 4 czerwca na Wawelu. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11, kiedy zaproszonych gości powitał pod katedrą wawelską kardynał Stanisław Dziwisz. W świątyni odbyło się uroczyste wykonanie „Te Deum”. W samo południe zabrzmiał Dzwon Zygmunta. Główną część uroczystości, na Dziedzińcu Arkadowym, rozpoczął Donald Tusk. Głos zabierali m. in. Lech Wałęsa, Vaclav Havel oraz przywódcy zaproszonych państw. Zgromadzeni wystosowali "Posłanie do Młodej Europy" - specjalne przesłanie do młodych ludzi w rocznicę obalenia komunizmu.
więcej

Wspólne posiedzenie posłów i senatorów

dodano: 2009.06.04

3 czerwca 2009 r., z okazji 20. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r., odbyło się wspólne posiedzenie posłów i senatorów, poświęcone 20. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i demokracji. Senator Zbigniew Cichoń brał udział w uroczystościach.
więcej

"Fundamentalizm i postmodernizm wobec prawdy" - relacja z konferencji

dodano: 2009.06.031 czerwca 2009 r. w auli Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się konferencja „Fundamentalizm i postmodernizm wobec prawdy” zorganizowana przez Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe „Fides et Ratio”, Polską Akademię Umiejętności i Urząd Miasta Krakowa. Prezentujemy relację z tego wydarzenia, fotografie oraz zapis dźwiękowy wystąpienia senatora Cichonia.
więcej

Otwarcie wystawy "Moją polityką jest miłość" w Muzeum Niepodległości w Warszawie

dodano: 2009.06.02Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczył w spotkaniu w 70. rocznicę śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Spotkanie połączone było z otwarciem wystawy poświęconej świętej pt. „Moją polityką jest miłość”
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl