Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

W trosce o firmy rodzinne

dodano: 2009.07.27

Senator Zbigniew Cichoń, który w 1997 r. zaproponował zmiany w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyjaśnia (na łamach „Niedzieli”), dlaczego ten pomysł jest aktualny dzisiaj i na jakim etapie jest obecnie proponowana przez niego ustawa.
więcej

XI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

dodano: 2009.07.2418 lipca Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w XI Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej w Czernej.
więcej

Święto Narodowe Francji

dodano: 2009.07.17

Senator Zbigniew Cichoń był uczestnikiem uroczystości Święta Narodowego Francji w ogrodach Rezydencji Francji w Warszawie.
więcej

38. posiedzenie Senatu

dodano: 2009.07.16

Senator Zbigniew Cichoń brał aktywny udział w 38. posiedzeniu Senatu w dniach 15 i 16 lipca. Poniżej prezentujemy Państwu kilka ważniejszych wypowiedzi senatora Zbigniewa Cichonia.
więcej

Summer Music Festival – Wieliczka 2009

dodano: 2009.07.13Już po raz trzeci Wieliczka gościła muzyków w ramach letniego festiwalu Summer Music Festival. Na wybranych wydarzeń festiwalowych nie mogło zabraknąć senatora Zbigniewa Cichonia, mieszkańca tego miasta.
więcej

Uroczyste obchody XX-lecia odrodzonego Senatu

dodano: 2009.07.033 lipca 2009 r. senator Zbigniew Cichoń wziął udział w obchodach  XX-lecia odrodzonego Senatu. Z tej okazji Izba zebrała się na swoim uroczystym 37. posiedzeniu w sali posiedzeń Sejmu - miejscu pierwszego posiedzenia Senatu I kadencji w 1989 r.
więcej

Krzysztof Kolberger o życiu duchowym

dodano: 2009.07.0228 czerwca 2009 w niedzielę Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w spotkaniu w karmelitańskim Centrum Kultury Duchowej Communio Crucis Im. Św. Edyty Stein z Krzysztofem Kolbergerem, jednym z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych, doskonale znanym także z małego ekranu. więcej

Spotkanie w Klasztorze Bernardynów – 20. rocznica upadku komunizmu

dodano: 2009.07.01Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w spotkaniu u krakowskich Bernardynów, które odbyło się z okazji 20. rocznicy upadku komunizmu. Zaproszono uczestników przykościelnych Komitetów Pomocy Więzionym i Internowanym. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 29 czerwca 2009 r. o godz. 14 w auli klasztornej Ojców Bernardynów w Krakowie  i zostało zorganizowane z inicjatywy wojewody Jerzego Millera.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl