Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Rocznica radzieckiej agresji na Polskę

dodano: 2009.09.22

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystościach odsłonięcia i poświęcenia tablicy Pamięci Sybiraków.
więcej

Dzieciom należy się troska przed Sądami

dodano: 2009.09.22

Komisja Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej zwróciła się z apelem, by nie traktować małoletnich instrumentalnie. W posiedzeniu wziął udział mecenas, senator Zbigniew Cichoń.
więcej

Uroczystości w 8 Bazie Lotniczej

dodano: 2009.09.22

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystych obchodach pierwszego Święta 8. Bazy Lotniczej. więcej

W niedzielę 13 września br. odbyła się XVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

dodano: 2009.09.22

Od szesnastu lat rodziny Archidiecezji Krakowskiej w niedzielę po święcie Narodzenia NMP pielgrzymują do sanktuarium kalwaryjskiego, by na Dróżkach i przed obliczem Matki Bożej prosić o miłość i jedność w rodzinach. Po raz pierwszy Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej została zorganizowana w 1993 roku przez ks. kard. Franciszka Macharskiego przy współudziale Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i każdego roku Stowarzyszenie jest tam obecne. Tym razem również licznie stawili się członkowie kół SRK z poszczególnych parafii naszej Archidiecezji. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE.
więcej

3. Światowy Kongres Częstochowian

dodano: 2009.09.15W dniach 12-13 września 2009 r. odbył się 3. Światowy Kongres Częstochowian zorganizowany przez prezydenta Częstochowy Tadeusza Wronę. Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w sobotnim spotkaniu, które odbyło się w Sali Filharmonii Częstochowskiej.
więcej

Przyszłość Małopolski

dodano: 2009.09.14

Senator Zbigniew Cichoń 14 września w Sali Lustrzanej Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wziął udział w spotkaniu Zarządu Województwa Małopolskiego z krakowskimi parlamentarzystami.
więcej

30 lat KPN

dodano: 2009.09.14Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystości 30-lecia KPN w Krakowie. więcej

Wystąpienie senatora Cichonia - "Społeczeństwo rynkowe, religie a wyzwanie materializmu" - mp3

dodano: 2009.09.10

Zapraszamy do wysłuchania wystąpienia senatora Zbigniewa Cichonia. więcej

Zakończenie Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie"

dodano: 2009.09.098 września 2009 r. na krakowskim Rynku Głównym miało miejsce uroczyste zakończenie Kongresu dla Pokoju "Ludzie i Religie". Przedstawiciele rożnych wyznań i religii zgodnie wzięli udział w wspólnym apelu o pokój.
więcej

"Społeczeństwo rynkowe, religie a wyzwanie materializmu" - zapis wystąpienia

dodano: 2009.09.08Prezentujemy Państwu zapis wykładu senatora Zbigniewa Cichonia, który został wygłoszony podczas "Międzynarodowego Kongresu dla Pokoju" 7 września 2009 roku w Krakowie.
więcej

Międzynarodowy Kongres dla Pokoju - wybór zdjęć

dodano: 2009.09.07


Prezentujemy wybór fotografii z Kongresu dla Pokoju, który odbywa się w Krakowie w dniach 6 - 8 września 2009 r. więcej

29. rocznica Porozumień Sierpniowych

dodano: 2009.09.0129 sierpnia w Krakowie odbyła się uroczystość 29. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, w której uczestniczył senator Zbigniew Cichoń.
więcej

Zbigniew Cichoń na Międzynarodowym Kongresie dla Pokoju

dodano: 2009.09.016-8 września w Krakowie będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie Międzynarodowy Kongres dla Pokoju „Ludzie i Religie” – „Asyż w Krakowie”.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl