Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Paryż. Uroczystość wręczenia Nagrody im. Ludovica Trarieux

dodano: 2009.10.28

W czwartek 29 października Beatrice Mtetewa, prawniczka z Zimbabwe, odbierze tegoroczną Nagrodę im. Ludovica Trarieux. W uroczystościach uczestniczyć będzie Zbigniew Cichoń, który należy do bardzo wąskiego, bo liczącego 21 osób, grona jurorów od kilku lat, a ponadto jest w tym gronie jedynym jurorem z Polski.
więcej

"Moją polityką jest miłość" - wystawa poświęcona św. Urszuli Ledóchowskiej w CKD Communio Crucis

dodano: 2009.10.27

W niedzielę 25 października senator Zbigniew Cichoń wraz z żoną uczestniczył w otwarciu wystawy "Moją polityką jest miłość" poświęconej życiu i misji św. Urszuli Ledóchowskiej. Wystawa mieści się w Centrum Kultury Duchowej "Communio Crucis" im. św. Edyty Stein w Karmelitańskim Instytucie Duchowości przy ul. Rakowickiej 18 a w Krakowie. Otwarciu wystawy towarzyszył wykład s. Małgorzaty Krupeckiej USJK na temat: "Między romantyzmem a pozytywizmem - Urszuli Ledóchowskiej świętość i polskość".
więcej

Jubileusz profesora Aleksandra Lichorowicza

dodano: 2009.10.22

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką Bogusławą Cichoń uczestniczyli w uroczystościach wręczenia księgi jubileuszowej Panu prof. dr hab. Aleksandrowi Lichorowiczowi.
więcej

Moją polityką jest miłość" - wystawa poświęcona św. Urszuli Ledóchowskiej w CKD Communio Crucis

dodano: 2009.10.20

Centrum Kultury Duchowej „Communio Crucis” zaprasza do obejrzenia wystawy "MOJĄ POLITYKĄ JEST MIŁOŚĆ" przygotowanej w 70 rocznicę śmierci św. Urszuli Ledóchowskiej. więcej

Wyszliśmy z NZS

dodano: 2009.10.19

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w konferencji popularnonaukowej "Literatura niezależna w PRL".
więcej

Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Papieskim

dodano: 2009.10.19

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką uczestniczyli w uroczystościach inauguracji roku akademickiego 2009/2010 Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
więcej

W Rzymie. Kanonizacja Zygmunta Felińskiego

dodano: 2009.10.16

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył wraz z małżonką, obok innych gości honorowych z Polski, w uroczystościach kanonizacji arcybiskupa warszawskiego Zygmunta Szczęsnego Felińskigo.
więcej

Zaproszenie

dodano: 2009.10.15


.

Akademia Krakowska. Inauguracja roku akademickiego 2009/2010

dodano: 2009.10.12

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystej inauguracji dziesiątego roku akademickiego na Akademii Krakowskiej, byłej Krakowskiej Szkole Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
więcej

Ten wyrok jest bardzo niebezpiecznym precedensem

dodano: 2009.10.01

Ten wyrok jest bardzo niebezpiecznym precedensem, który może doprowadzić do osłabienia poszanowania Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. To powód do zastanowienia, czy taki wyrok nie prowadzi do erozji europejskiego wymiaru sprawiedliwości - rozmowa Leszka Misiaka z senatorem Cichoniem.
więcej

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich

dodano: 2009.10.01

20 września 2009 r. senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wzięli udział w Święcie 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl