Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Przyszłość mediów publicznych

dodano: 2009.11.23

Krakowscy parlamentarzyści oraz przedstawiciele mediów dyskutowali o przyszłości mediów publicznych. W debacie wziął udział senator Zbigniew Cichoń.
więcej

Bruksela. Wspólne posiedzenie Parlamentu Europejskiego i przedstawicieli parlamentów narodowych.

dodano: 2009.11.22

Senator Zbigniew Cichoń jako jedyny przedstawiciel polskiego Senatu wziął udział 16 i 17 listopada w wspólnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego i parlamentów narodowych krajów członków Unii Europejskiej.
więcej

Święto Niepodległości w Klubie Adwokata

dodano: 2009.11.20

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w uroczystościach Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada w krakowskim Klubie Adwokata przy ulicy Sławkowskiej 1.
więcej

Krzywopłoty-Bydlin-Załęże. Narodowe Święto Niepodległości

dodano: 2009.11.19

W 95. rocznicę bitwy pod Krzywopłotami senator Zbigniew Cichoń wziął udział w uroczystościach Święta Niepodległości.
więcej

Święto Niepodległości. Obchody w Krakowie

dodano: 2009.11.12

11 listopada senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką, Bogusławą Stanowską-Cichoń, wzięli udział w krakowskich uroczystościach Święta Niepodległości.
więcej

Dziennik Polski: Senator Cichoń komentuje decyzję Trybunału w Strasburgu w sprawie usunięcia krzyży w miejscach publicznych

dodano: 2009.11.10

- Długo nie mogłem uwierzyć, że siedmiu sędziów wydało taką decyzję. Nie tylko ja przeżyłem niemiłe zaskoczenie, ale również wielu świetnych prawników, z którymi na ten temat rozmawiałem w czasie spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" - mówi w rozmowie z Dziennikiem Polskim senator Zbigniew Cichoń, komentując wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
więcej

Jerzmanowice. Obchody 70. rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego

dodano: 2009.11.09

Senator Zbigniew Cichoń uczestniczył 8 listopada w Jerzmanowicach w uroczystych obchodach 70. rocznicy powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Uroczystości odbyły się pod patronatem honorowym Szefa Kancelarii Prezydenta RP Ministra Władysława Stasiaka.
więcej

Ogólnopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

dodano: 2009.11.09

Senator Zbigniew Cichoń gościł wraz z małżonką, Bogusławą Stanowską-Cichoń, na I Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.
więcej

Zbigniew Cichoń: Podsłuchiwanie rozmów telefonicznych a prawa człowieka

dodano: 2009.11.02

W świetle standardów wypracowanych przez Trybunał Praw Człowieka trudna wydaje się obrona dopuszczalności podsłuchów i rejestracji rozmów zastosowanych przez ABW – pisze adwokat, senator RP
więcej

Święto Narodowe Austrii

dodano: 2009.11.02

Na zaproszenie Pana Christophe Ceska, Konsula Generalnego Republiki Austrii w Krakowie, Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w przyjęciu z okazji Święta Narodowego Republiki Austrii.
więcej

Wręcznie nagrody im. Ludovica Trarieux 2009 - zdjęcia

dodano: 2009.11.01

Prezentujemy fotografie z uroczystości wręczenia tegorocznej nagrody im. Ludovica Trarieux 2009. więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl