Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

Senator Cichoń w obronie Ryszarda Legutki

dodano: 2009.12.30

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zachęca prawników do pozwania Ryszarda Legutki za nazwanie grupy wrocławskich licealistów "rozpuszczonymi smarkaczami". Senator Zbigniew Cichoń zabrał głos na łamach Naszego Dziennika w tej sprawie.
więcej

Opłatek w Chochołowym Dworze

dodano: 2009.12.24

18 grudnia 2009 r. Senator Zbigniew Cichoń wraz żoną uczestniczył w opłatku zorganizowanym przez wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adama Piaśnika.
więcej

Życzenia Świąteczne

dodano: 2009.12.23

.
Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz z okazji Nowego Roku chciałbym złożyć Państwu najlepsze życzenia, aby nadchodzące święta przyniosły Radość, Pokój i Błogosławieństwo Bożej Dzieciny oraz odrodzenie w Bożej nadziei w Nowym 2010 roku.

Nie podjęto uchwały w sprawie ochrony Krzyża

dodano: 2009.12.20

Senatorowie z Platformy Obywatelskiej zablokowali podjęcie uchwały w sprawie ochrony Krzyża.
więcej

Opłatek w Nowej Hucie

dodano: 2009.12.17

W poniedziałek 14 grudnia 2009 r. senator Zbigniew Cichoń wziął udział w spotkaniu opłatkowym w siedzibie PiS-u na Osiedlu Młodości.
więcej

Opłatek Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie

dodano: 2009.12.16

We wtorek 15 grudnia 2009 r. w siedzibie PiS w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie opłatkowe parlamentarzystów Klubu PiS.
więcej

Opłatek w Senacie

dodano: 2009.12.16

We wtorek 15 grudnia 2009 r. Senatorowie spotkali się z duszpasterzem Parlamentu ks. Piotrem Pawlukiewiczem, aby złożyć sobie życzenia i połamać się opłatkiem.
więcej

Konferencja "Słowacki współczesny"

dodano: 2009.12.16

15 grudnia 2009 r. w Muzeum Literatury w Warszawie odbyła się konferencja "Słowacki współczesny", zorganizowana przez Komisję Kultury i Środków Przekazu wspólnie z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Zakończyła ona obchody Roku Słowackiego.
więcej

Losy zbiornika wodnego Świnna Poręba

dodano: 2009.12.15


Wyświetl większą mapę

W poniedziałek 14 grudnia 2009 r. odbyło się spotkanie w Gminie Stryszów na temat szans wybudowania zbiornika wodnego w tych okolicach. W spotkaniu udział wzięli - wójt Gminy Stryszów Jan Wacławski, wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny, wójt  wójt Gminy Zembrzyce Józef Gąsiorek, wojewoda Kracik oraz parlamentarzyści.
więcej

Obchody Jubileuszu 100-lecia Klasztoru Karmelitów Bosych w Krakowie

dodano: 2009.12.08

Senator Zbigniew Cichoń wraz z małżonką wzięli udział w uroczystościach towarzyszących Jubileuszowi 100-lecia klasztoru Ojców Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18. Przez trzy dni od 5 do 7 grudnia 2009 r. w ramach Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odbywały się uroczyste Msze św. podczas których kazania głosił o. dr Samuel Karwacki z Klasztoru Ojców Paulinów na Skałce.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl