Zbigniew Jan Cichoń -

adwokat, obrońca i promotor praw człowieka. Bezpartyjny, w latach 2007-11 był Członkiem Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Senator VII i IX Kadencji. Wiceprzewodniczący Komisji Ustawodawczej i członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Członek Grupy Frankofońskiej i Polsko-Gruzińskiej a także członek Zespołu do Spraw Światowych Dni Młodzieży w Polsce, Zespołu do Spraw Dzieci.

Biuro Senatorskie
Senatora RP Zbigniewa Cichonia

Wieliczka 32-020
pl. Kościuszki 1
I piętro

tel. kontaktowe:
501 859 699,
504 103 785,
504 103 780.

Spotkania z Senatorem możliwe po uprzednim kontakcie telefonicznym.

REKOMENDACJE


Chciałbym udzielić mego szczerego poparcia Panu Mecenasowi Zbigniewowi Cichoniowi. Jest rekordzistą w ilości i powadze spraw prowadzonych w obronie Polaków przed obliczem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Prawa człowieka kojarzą mi się też z prawym człowiekiem. Takim widzę również Mecenasa Zbigniewa Cichonia

profesor zw. Tadeusz Jasudowicz  Kierownik Katedry Praw Człowieka UMK w Toruniu

***

Pan senator Zbigniew Cichoń to osoba, która dała się poznać jako wybitny fachowiec, wspaniały prawnik niezłomnie walczący o sprawiedliwość i prawa człowieka niezależnie od konsekwencji i ceny jaką mu za to przychodziło zapłacić. To wielki przyjaciel mego ojca ŚP Zbigniewa Wassermanna i mój  wspaniały patron od którego można było wiele się nauczyć. To kandydat, na którego warto oddać swój głos. Ja to uczynię i do tego serdecznie Państwa zachęcam.

Adwokat Małgorzata Wassermann

***

Senat jest miejszcem, gdzie podejmuje się szereg inicjatyw ustawodawczych. Stąd też tak ważnym jest, aby znalazł sie w nim adwokat z wieloletnią i wszechstronną praktyką zdobytą zarówno w kraju, jak i za granicą (Strasburg). Może jednak ważniejsze jest jeszcze coś innego: jak dowiodła tego ostatnia kadencja Senatu, mecenas Cichoń należy to tych nielicznych polskich parlamentarzystów, którym polityczna kariera nie skrzywiła kręgosłupa i pozostał wierny tym ideałom, które jako adwokat, działacz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i obrońca praw człowieka wyznawał. Stąd też nasz, obywatelski interes polega na poparciu jego kandydatury do Senatu.

prof. dr hab. Wojciech Kęder


***

Znakomity znawca prawa, niezwykle przydatny w pracach Izby Wyższej. Cieszący się autorytetem wśród kolegów senatorów, wielce oddany sprawie Ojczyzny.
                                                   
prof. dr. hab. Adam Massalski

***

Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie

Senator Zbigniew Cichoń jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora.

Strona Zbigniewa Cichonia na Facebooku:
www.facebook.com/zbigniew.cichon.52

20 lat przemian ustroju gospodarczego Polski

dodano: 2010.01.29

Ponad dwustu naukowców z całej Polski i prawie tysiąc krakowskich studentów wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji naukowej pod hasłem "20 lat przemian ustroju gospodarczego Polski. Dokonania - wyzwania", zorganizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w dniu 26 stycznia br. Na zaproszenie prof. Romana Niestroja, Rektora UEK oraz prof. Stanisława Owsiaka, Członka Rady Polityki Pieniężnej i Przewodniczącego Rady Programowej w konferencji wzięli udział wybitni polscy ekonomiści, w tym architekci przemian gospodarczych ostatniego dwudziestolecia, przedstawiciele biznesu i polityki.
więcej

Konkurs kolęd i poświęcenie zaprzęgów

dodano: 2010.01.29

W niedzielę 24 stycznia 2010 r. w Sromowcach Wyżnych odbył się konkurs kolęd w kościele Parafialnym św. Stanisława.
więcej

Spotkanie Noworoczne Adwokatury Polskiej

dodano: 2010.01.28

W piątek 22 stycznia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń uczestniczył w Spotkaniu Noworocznym Adwokatury Polskiej na Zamku Królewskim w Warszawie.
więcej

Spotkanie Samorządowego Kolegium Odwoławczego

dodano: 2010.01.28

18 stycznia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń wziął udział w spotkaniu noworocznym Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które odbyło się w Sali Konferencyjnej przy ul. Lea w Krakowie. Podczas spotkania dokonano prezentacji 20-letniego dorobku II instancji odwoławczej.

Dziennik Polski: Płacimy krocie za przegrane w Strasburgu

dodano: 2010.01.28

Nadal dla bardzo wielu Polaków Europejski Trybunał Praw Człowieka jest tzw. ostatnią deską ratunku. Jemu też chyba w największym stopniu zawdzięczamy to, że nasze prawa nie są na jeszcze większą skalę łamane - twierdzi mec. Zbigniew Cichoń, który pokrzywdzonych przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka reprezentuje od 1997 r. 

Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu, który ukazał się w Dzienniku Polskim
więcej

Zaproszenie

dodano: 2010.01.28CENTRUM KULTURY DUCHOWEJ COMMUNIO CRUCIS IM. ŚW. EDYTY STEIN

zaprasza w niedzielę 31 stycznia 2010 r.

na konferencję
o. dr Mariana Zawady OCD

Pomiędzy pięknem ducha a pięknem sztuki


Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00,
godz. 17.30 medytacja, godz. 18.00 wykład

ul. Rakowicka 18
31-510 Kraków

Koncert Chopinowski w wykonaniu Piotra Palecznego w Sejmie

dodano: 2010.01.25

W środę 18 stycznia w Sejmie polski pianista, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, Piotr Paleczny, wykonał I Koncert Fortepianowy e-moll Koncert był częścią obchodów Roku Fryderyka Chopina z okazji 200. rocznicy urodzin polskiego kompozytora. więcej

Opłatek prawników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

dodano: 2010.01.2517 stycznia 2010 r. odbyła się uroczystość opłatkowa dla prawników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na ul. Franciszkańskiej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 18.00, która odprawił ks. kard. Stanisław Dziwsz. Koncelebrował Mszę św. ks. dr Jan Pasierbek - krajowy duszpasterz prawników.
więcej

Odznaczenie dla ks. dr Jana Płaczka - duszpasterza prawników

dodano: 2010.01.21

W piątek 15 stycznia 2010 r. odbyła się niecodzienna uroczystość w Klubie Adwokackim w Krakowie. więcej

Opłatek PiSu u Ojców Kapucynów

dodano: 2010.01.21

15 stycznia 2010 r. w piątek, w kościele Braci Mniejszych Kapucynów odbyła się uroczystość opłatkowa Zarządu Okręgowego PiS oraz Zarządu Powiatowego PiS Kraków.
więcej

47. posiedzenie Senatu RP - wystąpienie senatora Cichonia

dodano: 2010.01.20

Senator Zbigniew Cichoń w pierwszym dniu 47. posiedzenia Senatu, 11 stycznia, zabrał głos w dyskusji nad punktem 1 porządku obrad – stanowisko Senatu w sprawie ustawy budżetowej na rok 2010.
więcej

Piaski Nowe - Opłatek w Parafii Matki Bożej Różańcowej

dodano: 2010.01.19

W niedzielę 10 stycznia 2010 r. Bogusława i Zbigniew Cichoniowie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym w Domu Parafialnym parafii Matki Bożej Różańcowej. Na widowni zebrali się przedstawiciele licznych grup parafialnych i członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Dzieci z najmłodszych klas wystawiły jasełka o Bożym Narodzeniu w reżyserii sióstr pracujących przy parafii. Następnie ks. Proboszcz Andrzej Burek powitał wszystkich zebranych a także senatora Zbigniewa Cichonia, którego biografię przybliżył widzom prezes koła SRK w tej parafii inż. Zbigniew Opolski.
więcej

Noworoczne spotkanie opłatkowe Samorządowców

dodano: 2010.01.19

Senator Zbigniew Cichoń wziął udział w XIX Noworocznym Spotkaniu Opłatkowym Samorządów Małopolski i Polski, które odbyło się w sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa w środę 11 stycznia 2010 r. W spotkaniu uczestniczyli: Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Marszałek Marek Nawara, Prezydent Jacek Majchrowski, wojewoda Stanisław Kracik, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego i służb mundurowych. Spotkanie organizowane jest corocznie przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.
więcej

Opłatek Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

dodano: 2010.01.18

W sobotę, w dniu 9 stycznia 2010 r., o godz. 17.00, w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich (ul. Franciszkańska 3) odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Ks. Kard. Stanisławem Dziwiszem.
więcej

Życzenia Noworoczne i kolędowanie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

dodano: 2010.01.17

21 grudnia 2009 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie senator Zbigniew Cichoń wziął udział w spotkaniu opłatkowym Władz Województwa Małopolskiego. Uczestniczyli w nim m.in. ks. Kardynał Franciszek Macharski, wojewoda Stanisław Kracik i marszałek Marek Nawara, oraz parlamentarzyści, przedstawiciele wojska, i władz uczelnianych Krakowa. Uroczystość uświetnił występ artystów z Fundacji Andrzeja Barndstattera Pro Artis. Uczestnicy spotkania usłyszeli kolędy góralskie, które śpiewał Andrzej Brandstatter z przyjaciółmi. Występ został przyjęty bardzo serdecznie. Koncert prowadziła Anna Dymna, animatorka.
więcej

SRK: Uchwała o poszanowaniu Krzyża

dodano: 2010.01.16

Zarząd Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Krakowie podjął "Uchwałę o poszanowaniu Krzyża". Prezentujemy pełny jej zapis.
więcej

Opłatek w TVP Kraków

dodano: 2010.01.14

18 grudnia Zespól pracowników TVP Kraków spotkał się z ks. Kardynałem Dziwiszem na uroczystości opłatkowej w gmachu Telewizji. Ks. Kardynał złożył życzenia zebranym i podkreślił, że w dzisiejszych czasach najważniejsze jest, aby telewizja służyła wartościom. Życzenia ks. Kardynałowi i zebranym złożył dyrektor Bogdan Wasztyl .
więcej

Noworoczny Recital Chopinowski w Senacie

dodano: 2010.01.11

5 stycznia 2010 roku w Senacie odbył się Recital Chopinowski w wykonaniu Krzysztofa Jabłońskiego, w wysłuchaniu którego uczestniczył Senator Zbigniew Cichoń wraz z żoną. Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu, przywitał gości, złożył noworoczne życzenia i przypomniał, że Sejm i Senat ogłosiły rok 2010 Rokiem Fryderyka Chopina. Na koncert do Senatu przybyła Maria Kaczyńska, żona Prezydenta RP.
więcej

Senator Zbigniew Cichoń w Radiu Kraków

dodano: 2010.01.07

6 stycznia 2010 r. senator Zbigniew Cichoń był gościem porannej audycji w Radiu Kraków. więcej

45 i 46 posiedzenie Senatu - zapis wystąpień Senatora Cichonia

dodano: 2010.01.06Senator Zbigniew Cichoń brał aktywny udział w grudniowych posiedzeniach Senatu. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem jego wystąpień. więcej

Akcja Szlachetna Paczka

dodano: 2010.01.02

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W tym roku miała miejsce IX edycja akcji. Jak piszą organizatorzy - Rękami i sercami blisko 5 000 wolontariuszy po całym kraju zostały rozwiezione paczki dla 8 000 rodzin potrzebujących. Dziesiątki tysięcy ludzi przygotowywało je z myślą o konkretnych osobach, wkładając w nie swoje serca.

Senator Zbigniew Cichoń wraz z senatorami z okręgu krakowskiego wspólnie przygotowywali paczkę dla jednej z krakowskich rodzin.
więcejWykonanie CMS: Yellowteam.pl